• PAYLAŞ

Evde Profesyonel manikür nasıl yapılır?

  • 08/08/2016 - 19:28
  • 0 Yorum
  • 814 görüntüleme

Elimiz ile günlük hayatımızın içinde birçok iş yapıyoruz. Yani dışarıdan gelecek mikropları vücudumuza taşıyacak ilk yer ellerimiz oluyor. Ellerimizin temizliğine dikkat etmeliyiz. Ne iş yaparsak yapalım işimiz bittikten sonra ellerimizi iyice sabunladıktan sonra iyice durulamayı unutmamayız. Ellerimizde buna rağmen mikropların barınabilecekleri çok sayıda yer vardır. Bu yerlerin adına tırnak diyebiliriz. Tırnak altında bulunan mikroplar bazen ne kadar yıkarsak yıkayalım vücudumuzdan ayrılmazlar. Bunun için tırnaklarımızı kısa tutmak önemlidir. Ya da kısa tutmasak dahi içlerini detaylı bir şekilde temizlemeye dikkat edilmelidir.

evde-manikur-nasıl-yapılır

Bu yazımızda ellerimizin temizliğinde ve güzel görünmesinde ilk sırada bulunan manikür ’ün evde profesyonel bir şekilde nasıl yapılacağını anlatacağız. Bu sayede dışarıda gezerken tırnaklarımızın ve ellerimizin temiz görülmesini sağlayabilirsiniz. Bu işlemi sıra ile yapacağız. Özellikle bu işlemin sayesinde renkli ojelerimizi sürecek ve hoş bir görüntü elde ederek dışarı çıkabiliriz. Bu işlemi yapmak için bizden aldığınız bilgiler ile profesyonel manikürünüzü kendiniz yapabileceksiniz. İlk adımınız olarak manikürümüze metal bir törpü yardımı ile tırnaklarınızı şekillendirmeye başlayın. 3 taraflı tırnak törpünüzün olması gerekiyor. Bunun yumuşak tarafı ile tırnakların yüzeyini güzelce törpüleyin. Parlatma işlemine yarayan tarafı ile tırnaklarınızı güzelce cilalayın. Bu işlemlerinizi tamamladıktan sonra  bir kaseye sıcak su koyun ve tırnaklarınız iyice yumuşayana kadar içinde bekletin.

Tercih olarak sıcak suyun içine bir miktar limon sıkabilirsiniz. Tırnakların yumuşadıktan sonra tırnak etlerini törpü yardımı ile geriye doğru itmeye çalışın. Kütikül makası ile isterseniz fazlalıklarınızı temizleyin. Bu işlemi uygularken kullanacağınız makasın temiz olmasına dikkat edin. Tırnaklarınızı ve tırnak etlerinizi temizledikten sonra ellerinizi el kremi ile ellerinizi yumuşatmaya başlayın. Bu işlemlerinizi temizledikten sonra sıra tırnaklarınızın güzel görünmesi için renklendirmesini yapmaya başlayın. Bu sezon en moda renkler olan pastelleri tercih ederek tırnaklarınızın boyamaya başlayabilirsiniz. Eğer çok özel bir davete gidecekseniz romantik makyaj ve sedefli oje ikilisini kullanmanızı şiddetli bir şekilde tavsiye edebiliriz. Bu sayede kendi profesyonel manikürünüzü yapmış oluyorsunuz. Artık istediğiniz her yere gönül rahatlığı ile gidebilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉