• PAYLAŞ

Öğrenci Belgesi E-Devletten Nasıl Alınır ?

  • 08/08/2016 - 20:45
  • 0 Yorum
  • 1072 görüntüleme

Ülkemizde kullanılan e-devlet bir çok alanda bizlere hizmet sunarken zaman kazanma açısından da oldukça faydalı olmakta. Günümüzde bürokrasi işlemlerinin olmazsa olmazı haline gelen e-devlet kapısı öğrenci belgesini temin etmek için kullanılabilir. Öğrenci belgesini almak için  sıra beklemeden ve zaman kaybetmeden Asli suret niteliği bulunan öğrenci belgesini e-devlet kapısından sorunsuz ve oldukça kolay alabilirsiniz. Ülkemiz de üniversite öğrencisi olmanızın yasal olarak ispatı anlamı taşıyan Öğrenci Belgesi bir çok iş veya işlemde istenen belgelerin en başında geliyor. Öğrenci Belgesinin temin etme konusunda üniversitelerden üniversitelere farklı işlemler ile verildiği bilinmekte. Ülkemizde üniversiteler kendi öğrencilerine sunduğu otomasyon sistemi üzerinden Öğrenci Belgesini online olarak verebilirken, pek çok üniversitede halen Öğrenci Belgesini alabilmek için Öğrenci İşleri birimine baş vurarak sıra beklenmek zorunda kalıyor.

Öğrenci Belgesi  E-Devlette Nasıl Sorgulanır ?

Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) sayfası E-Devlet kapısına eklenmesi ile beraber Öğrenci Belgesi Sorgulama işlemini yaparak Öğrenci Belgesini çok kolay olarak alabilmektesiniz. E-Devlet kapısından alınan belge çıktı alınırken üzerinde bulunan ve doğrulama yapmayı sağlayan barkodlar sayesinde Öğrenci Belgesi yasal olarak ıslak imzalı olarak alınan belgelerle aynı nitelikte  sayılıyor.

E-Devlet kapısından Öğrenci Belgesi alabilmek için tek gerekli olan şey e-devlet şifredir. E-Devlet şifreniz bulunmuyorsa herhangi bir postane  şubelerinden kimlik göstererek alabilirsiniz. Postaneye gitmeden e-devlete kapısına giriş yapmak istiyorsanız aşağıdaki listesini verdiğimiz  bankaların herhangi birinden internet şubesine erişiminiz olması yeterli.

ogrenci-belgesi-e-devletten-nasıl-alınır

E-Devlet kapısından banka yolu veya postaneden aldığınız şifre ile giriş yaptıktan sonra BURADAN asli suret niteliği bulunan Öğrenci Belgesini kolay bir şekilde alabilirsiniz.

ogrenci-belgesi-e-devletten-nasıl-alınır

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉