• PAYLAŞ

iPhone Cihazlarda Toplu Numara Nasıl Silinir ?

  • 08/08/2016 - 20:50
  • 0 Yorum
  • 789 görüntüleme

iPhone cihazların kullanımı ülkemizde oldukça fazla bu cihazların beğenilen yönleri oldukça fazla olmasına rağmen aynı zaman da kullanıcılarını çok değişik konularda sorunlar yaratabiliyor. İphone cihazlarda  rehberimize birini kaydettiğimizde daha sonraki dönemlerde eklediğimiz kişilerle irtibatı kesebiliyoruz. Anlık rehbere eklenen numaralar dahil olmak üzere belli bir süre sonra kullandığımız cihazın rehberinin neredeyse kullanılmaz hale gelmesine neden oluyor. Belli bir süre sonra rehberimizden numara aramaya çalıştığımızda onlarca tanımadığımız numara ile karşılaşıyoruz. İphone cihazlarda en çok sorun yaşanan konuların başını hepimizin bildiği gibi rehber silmesi ve taşıması oldukça ciddi problemlere yol açıyor. Iphone cihazımızda rehberimizde bulunan numaraları toplu olarak silme işlemi yapamadığımızdan maalesef ki alternatif yöntemlere ihtiyaç duyuyoruz.

iPhone cihazlarda rehberimizi toplu yollardan silmek için yapmamız gereken bir yol  icloud üzerinden giriş yaparak kişiler sekmesinden silmek istediğimiz numaraları toplu olarak silebiliriz.  Bu yöntemin oldukça zahmetli olduğu kadar aynı zaman da vakit kaybı olduğunu da eklememiz gerekir. İphone cihazımızda toplu olarak numara silmenin bir diğer alternatifi ise Groups uygulamasını App Store mağazasından ücretsiz olarak indirip kullanmaya başlamaktır. Groups uygulamasını BURADAN indirebilirsiniz.

Groups uygulamasını yükledikten sonra izlememiz gereken adımlar oldukça basit. Uygulama son derece basit bir ara yüze sahip. Groups uygulaması kurulurken bizden kişilere erişim izini isteyecektir izini verdikten hemen sonra uygulamanın açılmasını bekliyoruz All Contacts sekmesine tıklıyoruz.

iphone-cihazlarda-toplu-mesaj-nasıl-silinir

Uygulamanın sol üst kısmında bulunan Select All sekmesine basarak isterseniz tüm rehberinizi de seçebilirsiniz ama rehberimizden birkaç kişilik bir grup silecekseniz isimlerin yanında bulunan tick kısmını işaretleyerek devam ediyoruz. Daha sonraki aşamada ekranın orta üst kısımda bulunan Choose Action sekmesine gelerek Delete Contacts sekmesine tıklıyoruz ve rehberimizden grup halinde silmek istediğimiz numaraları kolay bir şekilde tek bir tık ile siliyoruz.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉