• PAYLAŞ

Casper Notebooklarda Recovery Nasıl Yapılır?

  • 06/09/2016 - 16:00
  • 0 Yorum
  • 1186 görüntüleme

Casper marka olan notebooklarda recovery – format nasıl atılacağını detayları ile anlatacağız. İlk olarak belirtmemiz gereken bu yöntem sadece Casper son çıkan i5 ve i7 işlemcilere sahip serilerin de uygulanabiliyor. Kısaca açıklamak gerekirse içersinde System Recovery yazılımı bulunan modeller için geçerli olacaktır.

İlk olarak bilgisayarı açın ve Casper yazan ekran karşımıza çıktığı zaman F9 tuşuna basarak Recovery ekranına giriş yapıyoruz. Açılan ekran üzerinde bilgisayarınızı kurtarın bölüm çıktığında Enter’e basıyoruz. Bu ekran üzerinde mouse çalışmayacaktır, bu nedenle ok yön tuşlarını kullanarak seçimleri yapmanız gerekiyor.

casper-notebook-recovery-nasil-yapilir-2

Bilgisayarınızı Kurtarın sekmesini seçtikten sonraki aşamada ekrana C sürücüsü içeresinde bulunan bilgileri kaybedeceğimizi belirten uyarı notu çıkartacaktır. Bu uyarı notuna ok yön tuşlarını kullanarak seçim yapıyoruz ve tamam sekmesine tıklıyoruz.

Yanlış bir işlemde sonrasında veri kaybı yaşanmaması açısından bu sorulara birkaç defa tekrarlanıyor. Bir sonraki aşamada Sistem kurtarmasına devam etmek istiyor musunuz uyarısı çıkacaktır bir önceki yön tuşlarını kullanarak burayı tamam diyerek onaylıyor ve devam ediyoruz.

Son çıkan uyarıya tamam diyerek onay verdikten sonra kurtarma işlemi otomatik olarak başlayacaktır. Bu aşama geçildikten sonra ortalama işlem süresi 50 dakika kadar olacaktır. İşlem yapılırken başında beklemenize gerek yok bütün işlemler otomatik olarak gerçekleşecek.

casper-notebook-recovery-nasil-yapilir-3

İşlem tamamlandıktan sonra, işletim sisteminiz sistem birkaç kez daha otomatik olarak açılıp kapatacak. Bu durumla karşılaştığınızda endişe etmeyin sistem gereksinimlerinden dolayı gerçekleşiyor. Bu arada bilgisayarınızın donanım için gerekli olan sürücüler yükleniyor ve bu nedenle sistem kendini otomatik olarak yeniden başlatıyor.

Bu işlemlerin sonuçlanmasının sonrasında ayarlamalar yapmanız gereken ekran gelecek. Bu ekran üzerinden ülke ve klavye seçimi, dil seçimi, tarih saat gibi ayarları yapmalısınız. Bu ayarları tamamladıktan sonra bilgisayarımızın recovery işlemleri bitti ve artık bilgisayarınız kullanılabilir durumda.

Bir sonraki recovery işlemi yapmak istediğinizde aynı adamları izlemeniz yeterli olacak. Farklı bir sıkıntı ile karşılaşırsanız Casper yetkili servisinden teknik destek almanızı tavsiye ederiz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉