• PAYLAŞ

Cep Telefonun Şarj Süreleri Nasıl Uzatılır?

  • 10/10/2016 - 17:43
  • 0 Yorum
  • 857 görüntüleme

Merhaba sevgili nasilyapilir.com takipçileri, bu yazımızda günümüzün en büyük global sorunları arasında yer alan cep telefonları hakkında, şarj sorunun nasıl bir nebzede olsa çözülebileceği konusunda bilgiler paylaşacağız.

Hiç beklenmedik zamanlarda şarjının bitmesi cep telefonu veya akıllı telefon kullanıcılarının en büyük sorunlarından biri. Özellikle teknolojinin gelişimi ve her geçen gün yeni modellerin çıkması ile mevcut piyasa şartlarında pili en fazla dayanan akıllı cihazların bile günde en az bir defa şarj edilmesi gerekiyor.

Kimi zamanlarda gerek seyahat halinde, gerekse iş temposunda olmamız neticesi ile telefonu her zaman şarj etme imkanı bulamıyoruz.

İşte bu yazımızda bu can sıkıcı sorun için, ihtiyaç halinde nasıl cep telefon şarj süresinin uzatabileceğiniz hakkında bazı basit yöntemleri sizlere sunuyoruz.

İşte bazı basit yöntemler ile nasıl cep telefonunuzun şarj süresini uzatabileceğiniz hakkında bazı yöntemler;

telefonun-sarji-nasil-uzun-gider

 

  • Akıllı cep telefonlarında en fazla enerji harcayan özellikler Wi-Fi veri bağlantılarıdır. Kullanmadığınız veya ihtiyacınız olmayan zamanlarda akıllı telefonunuzun, 4,5G , Wi-Fi ve Blue tooth sinyal bağlantılarını kapatın. Bunları aslında sadece gerektiği zamanlarda açsanız da işiniz görülecektir.

 

  • Lokasyon bazlı GPS kullanımı sağlayan servisler de çok enerji tüketir. Bu yüzden yön bulma, yer tespiti ve lokasyon saptanması gibi programların veya telefonunuzun harita uygulamalarını kullanmıyorsanız kesinlikle kapatın. Bu cihazınızın şarj ömrünü yüzde 15 – 20 daha uzun olmasını sağlayacaktır. Bu programlara örnek olarak Swarm, Pokemon Go oyunu ve Google haritalar gibi..

 

  • Telefonunuzun ekran parlaklığını veya ekran ışığını mutlaka azaltın. Telefonunuz destekliyorsa (yeni model akıllı cihazlar destekliyor) ekran parlaklığını otomatik olarak ayarlamasına izin verin. Ekran parlaklığını ve ışığını azaltmanız size ciddi oranda pil süresi kazandıracaktır.

 

  • Telefonunuzu kullanmayıp unuttuğunuz zamanlarda ise ekranın açık kalması gereksiz enerji sarfına ve pilin daha çabuk bitmesine neden olacaktır. Otomatik olarak kapanan ekran kilidini devreye sokun. Böylece siz ekranı unutsanız bile telefon ekranı otomatik olarak karartır ve piliniz gereksiz yere boşuna harcamanıza neden olmaz.

 

  • Telefonunuzu mümkün olduğundan fazla sıcağa maruz bırakmayın. Sıcak ortamlardan uzak tutun (Bilgisayar üstü, iç cep vb.) Unutmamakta fayda var kullanılan yeni nesil piller yüksek ısı ve sıcaklık altında daha çok enerji harcar.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉