• PAYLAŞ

Lenovo Ideapad Y700 Laptop Özellikleri Nelerdir ?

  • 09/10/2016 - 18:23
  • 0 Yorum
  • 1323 görüntüleme

Lenovo Ideapad Y700 Laptop Özellikleri Nelerdir ?

Lenova oyun laptopları konusunda iddiasını sürdürmeye devam ediyor. Geçtiğimiz senelerde Ideapad Y serisi ile adından sıklıkla bahsettirmeyi başaran Lenova Ideapad Y serilerinin incelemelerin de oldukça iyi sonuçlar almayı başarmıştı. Game Laptop üzerinde belirli markaların pazarda ciddi anlamada rekabet halinde olduğunu biliyoruz. Lenova piyasaya sürdüğü yeni oyun bilgisayarı olan Lenovo Ideapad Y700 serisini sizler için değerlendirmeye ve incelemeye aldık sonuçlarını yazımızın devamında görebilirsiniz.

lenovo-ideapad-y700-laptop-ozellikleri-nelerdir-5

Lenovo Ideapad Y700 kullanıcılarına sunduğu farklı donanım seçenekleri ve oldukça güçlü olan bileşenleri sayesinde aradığınız notebook olmaya aday olduğunu söyleyebiliriz. Hazırlamış olduğumuz incelemede Lenovo Ideapad Y700  dizüstü bilgisayar hakkında merak ettiğiniz tüm detayları bulabileceksiniz. Lenovo Y700 notebook ‘un özellikleri göz önüne alındığında nasıl bir performans sunduğu merak konusu.

lenovo-ideapad-y700-laptop-ozellikleri-nelerdir-1

Lenovo Ideapad Y700 oldukça şık tasarımı ile ön plana çıkan bir notebook. 387 x 277 x 25.95 mm ölçülerine sahip olan laptop, siyah ve kırmızının uyumunu ciddi anlamlarda gözler önüne seriyor. Metal kasası sayesinde hem soğutma hem de dayanıklılık açısından fazlasıyla dikkat çekerken, Y700’e de tam bir game laptop havası kattığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Ekran ile kasa bağlantı noktası şık bir kesime sahip ve bu ince ayrıntı, notebook alırken tasarıma önem veren kullanıcıların bir hayli hoşuna gidecektir.

lenovo-ideapad-y700-laptop-ozellikleri-nelerdir-3

Lenova Y700 üzerinde 2 adet USB 3.0 ve 1 adet USB 2.0 girişi bulunmakta. Always-on özelliği, ve bunun yanı sıra ses girişleri ve SD, SDHC, SDXC, MMC kartlara giriş imkanı sağlayan meyda kart okuyucu notebook’un sağ ve sol taraflarında bulunuyor. Lenovo Ideapad Y700’de kasadan yer kazanmak adına herhangi bir DVD/Blu-Ray okuyucu bulunmuyor. Kullanıcının isteği durumunda bu özellik harici olarak sağlanıyor.

lenovo-ideapad-y700-laptop-ozellikleri-nelerdir-4

 

Ekran konusunda 15.6 inçlik 1080p çözünürlüğe sahip olan, LED Blacklit, IPS bir panel kullanılmış. Bu ekranın yansımaları önlemesi için  AntiGlare teknolojisinin kullanıldığını da ekleyelim. Lenovo Ideapad Y700 ekran aslında son derece güzel olmasına rağmen kasa oranı biraz can sıkıcı diyebiliriz. 17″ olarak ölçeklendirilmiş olan notebook’un ekran payları maalesef ki çok açık olarak alınmış.

Lenovo Ideapad Y700 donanım özellikleri baktığınızda gerçekte etkileyici. Üzerinde 6. Nesil Intel Quad-Core i7 işlemci bulunan bilgisayarda, RAM miktarı kullanıcının tercihine göre 16 GB’ta kadar çıkabilmesine olanak sağlanıyor. Yine kullanıcının tercihine göre Lenovo Y700 notebook için 512 GB SSD disk desteği bulunmakta. Bunların dışında ise verilerinizi saklamanız adına çin de 5400RPM lik 1 TB sabit disk ile beraber geliyor.

Game notebook olarak ekran kartı kısmına geldiğimizde bizleri Nvidia GeForce GTX960M karşılıyor ve 4 GB DDR5 paylaşımsız olan bu ekran kartı günümüz oyunlarını göz önüne aldığınız da orta ile yüksek arası grafiklerde oynatma olanağı sunuyor. Pil ömrü konusuna gelindiğinde  normal çalışma koşulları baz alındığında oldukça iyi sürelerde dayanan Lenovo Y700 üzerinde, 4 hücreli 60WHr batarya bulunuyor. Ağırlık konusunda oyun laptoplarına göre çok da ağır olmadığını kullanıcılarına 2.6 kg oldukça makul olan bir ağırlıkla sunulduğunun altın çizelim.

lenovo-ideapad-y700-laptop-ozellikleri-nelerdir-2

Lenovo Ideapad Y700 oyun bilgisayarının ne önemli detaylarından biri olan fiyat konusunda kafanızı biraz karıştırması mümkün bunun asıl nedeni ise  RAM miktarı, hafıza seçenekleri yada DVD yazıcı kullanıcı tercihine göre değişiklik gösterebiliyor. Ortalama bir fiyat belirtmek gerekirse   Lenovo Y700, 6.500 TL bandında bir fiyat etiketine sahip olduğunu söyleyebiliriz. Bir çok özelliği bünyesinde barındıran Lenovo Ideapad Y700 serisi oyun bilgisayarının oyun severler tarafından yoğun ilgi göreceğini tahmin etmesi çok da zor değil. Bu nedenle tanıtımından bu yana hatırı sayılır satış rakamlarına ulaşmış durumda. Sizler için incelediğimiz Lenovo Ideapad Y700 hakkında düşüncelerinizi ve tecrübelerinizi yorum yaparak paylaşmanız inceleme yapan okuyucularımız için son derece yardımcı olacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉