• PAYLAŞ

Cildinizin Bozulmasına neden olan hatalar nasıl yapılır?

  • 22/07/2016 - 13:51
  • 0 Yorum
  • 709 görüntüleme

cildinizin-bozulmasına-neden-olan-hatalar

Cildimiz bildiğiniz üzere gün boyunca çok fazla yabancı maddeye maruz kalmaktadır. Gerekli bakım ve temizliği yapılmadığı zaman vücudumuzda bozulacak ilk yerlerden birisidir. Bozulmasına sadece dışarıdan gelen yapancı maddeler neden olmaz. Aynı zaman yapmış olduğumuz makyajlar ve bu makyajların gerektiği şekilde temizlenmemesi de bozulmasına neden olacaktır. Cildinizin bozulmasına bir türlü engel olamıyorsanız ve bunan nelerin neden olduğunu bir türlü belirleyemiyorsanız fazla uzağa bakmanıza gerek yoktur. Aslında yaptığınız basit hatalar buna neden olmaktadır.

Yüzümüzün güzelleşmesi için uyguladığımız peeling sayesinde ölü derilerin ortadan kalkmasına ve aydınlık bir yüze sahip alabiliriz. Ancak bunu sürekli olarak uyguladığınız zaman beklemediğiniz bazı etkiler ile karşılaşabilirsiniz. Fazla uygulandığı zaman yüzü koruyan yağ tabakasına zarar verebilirsiniz. Bu da başta akne olmak üzere birçok şeyin ortaya çıkmasına neden olacaktır.

En basit ve günlük olarak yaptığımız bir faaliyet olan yüz yıkamayı atlamak cildinizde sorunlar olmasına neden olacaktır. Geceden sabaha kadar yüzümüzde biriken kiri temizlemeyi unutursanız gün içinde güneşe maruz kalan cildimizin nefes almasına zorluk yaşayacaktır. Günlük her kalktığımızda soğuk su atarak suratımızı temizleyebilirsiniz. Bunu ihmal etmeyin.

Kullandığımız eşyaların temizliğine dikkat etmelisiniz. Cep telefonları, gözlükler ve şapkaları bunlar arasında sayabiliriz. Bunların yanı sıra yastık kılıfı ve atkıdan bize geçen mikropları size saysak burası yeterli kalmaz. Bu tür mikroplar çok hızlı bir şekilde akne oluşmasına neden olmaktadır. Bu ürünlerin dezenfekte etmeye özen gösterin ne kadar çok temizlik yaparsanız sizin için o kadar iyi olacaktır.

Spor vücudumuzun dinç kalmasına yardımcı olmaktadır. Ancak bu esnada mutlaka terleriz ve mikropların vücudumuzda yuvalanmalarına yardımcı olmaktadır. Bunu engellemek için yapmanız gereken her spordan sonra mutlaka duş almaya özen göstermelisiniz.

Uyku ile cildin ne alası olduğu söylememize gerek bile yok. Birkaç gün gerekli saat uyumadığınızda gözaltlarınızda oluşan torbalara şahit olacaksınız. Düzenli bir şekilde uyumaya başladığınızda gözaltlarında oluşan torbaların yok olduğuna şahit olacaksınız.

Son olarak da beslenmenize dikkat etmelisiniz. Kan şekerinin hızlı yükselmesine neden olan gıdaların akne oluşumuna neden olduğunu uzmanlar tarafından söylenmektedir. Dengeli bir diyet programı uygulamanız iyi olacaktır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉