• PAYLAŞ

Gardıropta Bahar Temizliği Nasıl Yapılır?

  • 22/07/2016 - 13:57
  • 0 Yorum
  • 661 görüntüleme

Bahar geldiğinde evimizde, iş yerimizde ister istemez bir temizlik yapmaya başlarız. Bu temizliğin nasıl yapılacağını sizlere anlatacak değiliz. Biz sizlere elbiselerinizde yapabileceğiniz bahar temizliği hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Bunu yapmakta ki amacınız giyeceğiniz elbiseleri bulmakta zorluk çekmenizin önüne geçmek ve dolanız da yapacağınız alışverişleriniz için yer açılmasına yardımcı olmaktır.

bahar-temizliği

Temizliğe başladığınız da ilk yapmanız gereken işlerinizi kategorilere ayırmanız gerekiyor. Yazlık elbiselerinizi, kışlıklarınızı, ayakkabılarınızı gibi birçok eşyanızı tek tek kategorilere ayırarak dizmelisiniz. Bu eşyaları dizmeye başladığınız da rap kullanma konusunda sınırlamalar getirmeyin. Askı yerine bunları kullanmak hem daha akıllıca olacaktır hem de dolabınızdan ekstra yerleri kullanma imkânına sahip olacaksınız. Hem de tüm eşyaların derli toplu olmasına yardımcı olacaktır.

Temizliği yapmaya başladığınız da arkadaşınızdan fikir almaya dikkat edin. Bazen insanlar çok sevdikleri elbiselerden vazgeçmekte zorluk yaşayabiliyor. Sizlerde bu gibi bir durum ile karşılaşırsanız bunu ancak arkadaşın size söylemesi ile farkına varabilirsiniz. Tek başınıza olduğunuzda eşyanızdan vazgeçmek sizin için zor olacaktır ancak arkadaşınızın vermiş olduğu tavsiye sayesinde rahatlıkla ondan uzaklaşabileceksiniz.

Size bu konuda KonMari felsefesini tavsiye edebiliriz. Dolabınızı temizlerken zorluklar yaşıyorsanız bu felsefeyi kullanarak rahatlıkla temizlik yapabilirsiniz. Yapmanız gereken akmakta zorluk yaşadığınız elbisenin ya da farklı bir aksesuarın sizi mutlu edip etmediğiniz kendinize sormalısınız. Almanıza rağmen hayatınız boyunca bir daha giymeyeceğinizi bildiğiniz bir elbiseyi dolabınızda tutmanıza gerek kalmayacaktır. Bu felsefe dolabınızın rahatlamasına yardımcı olacaktır.

Merak etmemeniz gereken bir şey de direkt olarak tüm eşyalarınızdan vazgeçmek zorunda kalmamış olacaksınız. İlk olarak yapmanız gereken dolabınızda görmek istemediğiniz eşyaları belirledikten sonra onları gruplara ayırmalısınız. Bu gruplar içinde terziye götürerek düzenlemeler yapıldığı, bağış yapılabilecek kadar temiz olan eşyalar ve satabileceğiniz eşyalar olarak gruplara ayırabilirsiniz.

Bu iş bittiğinde kendinize eşya tercihiniz konusunda ders çıkarmalısınız. Giymeyeceğinizi bildiğiniz bir eşyayı almak yerine giyeceğiniz eşyaları alırken daha kontrollü davranabilirsiniz. Kilo sorunu yaşıyorsanız, zayıfladığım zaman giyerim diye eşyanızı ayırmayın. Kendinize hedef koyun ve zayıfladığınız zaman kendinize yeni elbiseler alarak ödüllendirin.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉