• PAYLAŞ

Borsa İle Para Birikimi Nasıl Yapılır ?

  • 23/07/2016 - 21:18
  • 0 Yorum
  • 935 görüntüleme

Para biriktirmek için insanlar farklı yöntemler kullanmaktadır. Genelde gelirlerinden bir kısmını kenara atarak bunu dövize ya da altına yatırmak ülkemizde en çok uygulanan para biriktirme yollarından birisidir. Ancak daha yüksek miktarda birikim yapmak için farklı yatırım kanallarını tercih etmekte gerekir. Bunların en başında çok riskli olsa dahi borsa gelmektedir. Çevrenizde mutlaka evini ya da arabasını borsada kaybeden insanların olduğunu duymuşsunuzdur. Bu insanların yaşadıkları kayıplar nedeniyle sizde borsaya temkinli bir şekilde yaklaşırsınız. Ancak aynı zamanda tam tersi şekilde borsaya yatırdığı parayı katlamayı başaranlarda olmuştur. Peki, borsada birikim yapmak için nelere dikkat edilmelidir. Kayıp yaşamadan az daha olsa kazanç elde etmek için dikkat edilmesi gereken detaylar nelerdir.

Günümüzde internetin sağladığı hizmetlerden birisi de borsayı çok yakından takip edebilme şansıdır. Borsayı yakından takip etmenizi sağlayan birçok araç vardır. Televizyonda sürekli olarak borsa hakkında bilgi veren tv kanalları olduğu gibi isteyenler bilgisayarları, tabletleri hatta cep telefonları yardımı ile borsayı yakından takip edebilirler. Borsaya girmeden önce onun hakkında önemli bilgileri yakından takip etmeli ve nasıl işlem yapıldığını öğrenmeniz gerekiyor. Belirli bir kanun çerçevesinde işlem gören hisse senetlerinin alımının ve satımının en hızlı şekilde nasıl yapıldığını öğrenmelisiniz. Bir dakika geç yapacağınız işlem size para kaybettirebilir. Onun için ilk yapmanız gereken borsa terimlerini ve işlemlerini hızlıca öğrenmek olmalıdır.

borsa-para-kazanmak-icin-ne-yapmali

Borsaya çok az bir miktar para ile giriş yapabilirsiniz. Her şirketin hisse senetleri fiyatları farklılıklar göstermektedir. Buna neden ise hisse sayısının halka açılım sırasında farklı sayılara bölünerek piyasaya sürülmesidir. Bir spor kulübünün hisselerinden satın almak istediğiniz var sayalım. O yıl çok büyük yatırımlar yapıldı, transferler yapıldı. Hedef çok büyük ancak sezonun başlaması ile birlikte takımın en büyük yıldızı sakatlandı, birkaç hafta geçtikten sonra puan kayıpları yaşandı ve takım düşme eğilimde. Bu nedenle hisse senetleri düşüşe geçecektir. Ancak sezon uzun olduğu için sezon ortasından itibaren takım toparlanmaya başladı ve sezonun bitmesine yakın tüm hedeflerine yakın bir konuma geldi. Bu yatırdığınız birikimin kazanç elde edeceği anlamına gelmektedir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉