• PAYLAŞ

Çiller Nasıl Azaltılır?

  • 07/09/2016 - 14:00
  • 0 Yorum
  • 775 görüntüleme

Güzelliğimizi tamamlamak için çok fazla yöntem vardır. Yüzümüzde bulunan kusur olarak kabul etmesek de çillerin temizliğini yapmak ve gerekli bakımı yapmak için çok sayıda yöntem bulunuyor. Çiller bir cilt problemi olarak kabul edilse de ciddi bir zararı olmamaktadır. Zaman zaman renkleri koyulaşır, bazen de daha açık hale gelebilir. Eğer çillerinizden rahatsız olduğunuz anlar olursa yazıda anlatacağımı çilleri azaltma yöntemini kullanarak görünümlerinin azaltılmasını sağlayabilirsiniz.

Günümüzde sağlık biliminde teknolojinin gelişmesi ile çillerin yok edilmesi tedavisinde lazer yöntemi kullanılmaktadır. Lazer tedavisinde cildin altında bulunan köke inilerek çillerin oluşmasına neden olan değişimlere müdahale edilmektedir. Bu sayede çillerin etkisi azaltılır ve cildin daha parlak bir görünüme sahip olması sağlanır. Bu yöntem günümüzde çillerin azaltılmasında en etkili yöntem olarak kabul edilmektedir. Sizlerde bu yöntemi kullanarak çillerinizden kurtulma yolunu tercih edebilirsiniz. Bu yöntemi mevsime göre uygulamak gerekmektedir. Yaz ayları yerine daha çok kış aylarında tercih edilen bir yöntem olarak kabul edilmektedir.

Bir başka çilleri azaltma yöntemi de leke açıcı kremlerdir. Çil tedavilerinde bu yöntem lazerden sonra en çok tercih edilen yöntem olarak dikkat çekmektedir. Bu kremlerini yakın bir eczaneye giderek kolayca alabilirsiniz. Bu kremlerin etkili olması için düzenli olarak kullanılması gerekmektedir. Ancak kremleri kullanırken vücudun verebileceği tepkilere karşı doktordan yardım alınması tavsiye edilmektedir. Eğer bu yönde bir hastalığınız varsa doktorunuzdan tavsiye aldıktan sonra kullanmaya başlayabilirsiniz.

ciller-nasil-azaltilir-1

Çil Maskeleri

Çillerin azaltılması için hazırlanan maskeler bulunmaktadır. Bunların ilki olarak karbonat maskesi kabul edilmektedir. Bu maskenin yapılmasında ihtiyaç duyulan malzemeler, 1 yemek kaşığı kadar yoğurt ve 1 çay kaşığı karbonattır. Malzemeler karıştırıldıktan sonra biraz bekletilmesi ve daha sonra çillerin olduğu bölgeler uygulanmalıdır. Ardından ılık su ile iyice yıkanmalı ve yumuşak bir havlı ile yavaş hareket ederek kurulanması yapılmalıdır.

Bir başka maske ise maydanoz maskesidir. Bu maske için bir demek kadar maydanoz ince ince kıyılmalıdır. İçine limon eklendikten sonra vücutta çil olan bölgelere uygulanmalıdır. Aynı şekilde bir süre bekledikten sonra ılık su yardımı ile yıkanmalı ardından durulaması yapılmalıdır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉