• PAYLAŞ

Dizüstü Çizmeler Nasıl Kombinlenir?

  • 07/09/2016 - 14:20
  • 0 Yorum
  • 947 görüntüleme

Yaz aylarını yavaş yavaş geride bırakıyoruz. Sonbahara eylül ayı ile birlikte giriş yaptıktan bir süre sonra kış aylarına ulaşacağız. Bu zaman dilimlerinde kendimizi soğuktan korumak ve güzel bir görüntü elde etmek için farklı elbiseler giyeceğiz. Bunlardan birisi ayaklarımızı ve diz kısmına kadar bacaklarımızı soğuktan korumamıza yardımcı olan dizüstü çizmeleridir. Dizüstü çizmelerin giyerken aynı zaman hoş bir görüntü elde etmek için dikkat edilmesi gerekenler vardır. Hem soğuktan korunmanıza yardım edecekler hem de güzel bir görünüm sağlamasını yapacağız.

Dizüstü Çizmeler Kombini Yapılırken Dikkat Edilmesi gerekenler?

Bu çizmeleri giyerken genellikle tercih edilen elbiseler diz üstü etekler olarak görülmektedir. Bu etekler sayesinde kullanılan çizmelerin ön plana çıkartılması daha kolay olacaktır. Aynı zaman da bu etekler kombinin tamamlanması için bizlere yardımcı olacaktır. Bu etekler giyilirken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta eteklerin boyu olacaktır. Eğer bu eteklerden tercih edecekseniz önemli olan çok fazla kısa etek tercih etmemeniz olacaktır. Çok kısa eteklerden tercih ederseniz bu kombin bacakların ortaya çıkmasına ve dikkat çekmesine neden olacağı için çizmeler ile yapılacak kombini bozacaktır. Bir hesap yapılacak olursa dizden 10 cm yüksekliğinde etekleri tercih etmeniz kombini tamamlamanız için yeterli olacaktır.

dizustu-cizme-nasil-kombinlenir

Bu kombini tamamlamaya yarayan etek modeli genel olarak kalem etek olarak kabul edilmektedir. Çizmelerin zarafetini ve güzelliğini ortaya çıkarmak istiyorsanız seçmeniz gereken ideal etekler bunlardır. Klasik bir görünümden daha çok spor bir tarz elde etmek istiyorsanız dikkat etmeniz gereken noktalar daha farklı olacaktır. Bu tarz da önemli nokta bacağı çok sarmayan, hafif bir bolluk olan, topuksuz ya da kısa bir topuğu olan dizüstü çizmeler tercih edilmelidir. Bunun üzerine de pileli eteklerden tercih etmeniz gerekiyor. Bu ikilinin üzerine de kombine şıklık katmanıza yardımcı olan sade bir bluz ve spor bir ceket giymenizi tavsiye edebiliriz.

Eğer etek yerine pantolon ile kombini tamamlamanız gerekecekse yapmanız gereken dar paça pantolon giymeniz olacaktır. Bu sayede spor bir görünüm elde edebileceğiniz çizme kombinenizi tamamlamış olacaksınız.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉