• PAYLAŞ

Yatırım Uzmanına İhtiyacınız Olduğunu Nasıl Anlarsınız?

  • 07/09/2016 - 14:40
  • 0 Yorum
  • 640 görüntüleme

Günümüzde gelirlerinizi çeşitlendirmek ve riski en aza indirmek için yatırımlarınızın çeşitliliğimizi arttırmanıza yardımcı olacak çok sayıda kaynak bulunuyor. Bunu sizlerde çok basit yöntemler ile rahatça yapabilirsiniz. Biraz da şansınızın yardım etmesi ile birikimleriniz ile yaptığınız yatırımlarınızın sayesinde güzel sonuçlar elde edebilirsiniz. Ancak bu durum sizlere yatırım uzmanlarından yardım almayacağınız anlamına gelmemektedir.

Yatırım yapıktan sonra bir süre sonra yatırımlarınız da küçük oynamalar yapmalı ve bir denge yakalamalısınız. Aynı zamanda yeni stratejiler belirlemeniz çok önemlidir. Bu konuda sizlere yardım edecek çok sayıda bilgisayar programı ve hesaplama aracı bulunmaktadır. Günümüzde ortaya çıkan yatırım uzmanlığı konusunun çok da sizlerin ihtiyacınız olmadığı gerçeği ortaya çıkacaktır. Çünkü bir yatırım uzmanından alabileceğiniz hizmeti daha az masraf yaparak ve daha hızlı bir şekilde hazırlanan bilgisayar programlarından alabilirsiniz.

Yatırım Uzmanlarına Neden Para Vermemelisiniz?

Bir yatırım uzmanının en önemli özelliği hesap yapmak ve sezgileri ile hareket ederek sizlere yüksek gelirler kazandıracaktır. Ancak çok ünlü bir yatırım uzmanı ile anlaşma şansınız olmadığı sürece yatırım uzmanının size kazandıracağı şeyin kendinizin hazırlayacağı yatırımdan daha fazla bir şey olmayacağını bilmeniz gerekiyor. Yapılan araştırmalar sonucunda ekonomik hesaplamalar sonucunda elde edilen verilerle karşımıza çıkan sonuçların sezgilerden daha net olduğu ortaya çıkmıştır.

yatirim-uzmani

Yatırım yapma konusunda tecrübeniz yoksa bunun için bir yatırım uzmanından yardım almak isteyeceksiniz. Bunun yerine kendinize yatırımcı ile anlaştığınız da onun size soracağı soruları sorarak yatırım yapmaya başlamaya ikna edebilirsiniz. Risk alabilir misiniz, ne kadar risk alırsınız, ne kadar birikiminiz var, ne kadarını riske atabilirsiniz gibi sorular sorarak kendi yatırım uzmanınız olabilirsiniz. Bu soruların cevaplarını vererek kendi yatırımınız için adımlarınızı atabilirsiniz.

Yatırımcıların en büyük özelliği ne olursa olsun yatırımlarına sadık kalmaktır. İyi bir yatırımcı pazarın akışına göre keskin dönüşler yapmaz. Daha çok pazarın hareket yönüne göre ana planından çok sapmadan küçük değişiklik yaparak yoluna devam edecektir. Bu durumlar genel olarak yatırım uzmanına ihtiyacınız konu olarak karşınıza çıkacaktır. Eğer bir yatırım uzmanı ile anlaşmaya karar verirseniz bu gibi durumlarda nasıl hareket edeceğinizi konuşmalısınız.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉