• PAYLAŞ

3 Adımla Kredi Kartı Borçları Nasıl Kontrol Altına Alınır?

  • 07/09/2016 - 15:00
  • 0 Yorum
  • 795 görüntüleme

Kredi kartları hayatımızı kolaylaştırma yolunda bize yardımcı olmaktadır. Cebimizde nakit taşımıza gerek kalmadan gittiğimiz her yerde kredi kartımızın limitine göre harcama yapabiliriz. Fırsatları çok hızlı bir şekilde değerlendirmemize yardımcı olmaktadır. Ancak kredi kartlarını gerektiği gibi kullanamazsak bizlere geri dönüşünde zararlı olabilmektedir. Eğer bir kez kontrolünü kaybederken içinden çıkamayacağımız çok zor durumlar yaşayabiliriz. Hatta bu işin sonu hapis ile bitebilir. Biz sizlere kredi kartınızın borçlarınızı kontrol etmenize yardımcı olacak ve kolayca hakimiyet kurabileceğiniz 3 yolu anlatacağız. Bu sayede işlerinizi düzenli olarak devam ettirebilirsiniz.

Gereksiz Giderler

Kredi kartının amacı sizlere avantaj sağlamaktır. Şimdi aldığınız bir ürünü kredi kartınız ile ödemesini yaparsanız ödeme tarihine kadar paranızı saklamış olacaksınız. Yani paraya ihtiyaç duyduğunuz da ya da faturanızı hemen ödemeniz gerektiğinde size kolaylık sağlayacaktır. Bu durumlar haricinde giysi alışverişleriniz de kredi kartınızı çok kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Bu tarz harcamalar gereksiz giderler olarak kabul edileceği için kredi kartınız ile aranıza kara kedi gibi girecektir.

3-adimda-kredi-karti-borcu-1

Limitlerinizi dikkat edin

Ekonomik faaliyetleriniz çerçevesinde banka müşterilerine 2 bin, 10 bin ya da daha yüksek bir limit tahsil edebilir. Ancak sizin için önemli olan nokta limitiniz kadar harcamak değildir. Kendi ödeme limitinize göre harcamanızı yapmanız gerektiğidir. Örneğin 10 bin TL’lik bir kredi kartı limitiniz var. Ancak sizin aylık kredi kartınız için ayırdığınız miktar 2 bin TL oluyorsa 3 bin TL harcadığınız da size sıkıntı oluşturacaktır. Bu konuya özellikle dikkat etmenizi tavsiye edebiliriz.

Asgari Tutar mı Yoksa Dönem Borcumu

Asgari tutar ödemek size kredi kartının sunduğu bir kolaylıktır. Normal borcunuzun 4’de 1ini ödeyerek geri kalan borcunuza faiz işlemeden bir sonraki aya öteleyebilirsiniz. Ancak sürekli olarak bu şekilde ödeme yaparsanız bir süre borcunuz artacaktır aynı zamanda faiz işlemeye de başlayacaktır. Amacınız her ay toplam borcunuzu ödemek olmalıdır. Bu sayede kredi kartınızın nimetlerinden yararlanabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere kredi kartınızı kontrolünü kaybetmeden nasıl kullanacağını anlatmaya çalıştık. Uyarıları dikkate almanız sizleri menfaatine olacaktır.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉