• PAYLAŞ

Çizgili Tişört Nasıl Giyilir?

  • 12/08/2017 - 09:00
  • 0 Yorum
  • 751 görüntüleme

Özellikle yaz aylarında tercih edilen elbise çeşitlerinden birisi de çizgili tişörtler olmaktadır. Bunlar genel olarak yatay ya da dikey çizgili motiflere sahip olan tişört çeşitleri olarak sınıflandırılabilir. Bu tişörtler farklı bir tarza ve modele sahip oldukları için bunu giyerken bazı önemli detaylara dikkat etmek gerektiği unutulmamalıdır. Bunları dikkat ederseniz görünümüz daha düzgün ve özenli bir görünümün içerisinde olacak demektir. Eğer bunlara dikkat etmezseniz görünümüz çok kötü bir şekilde ortaya çıkarılmış olacaktır. Bu yazımızda sizlere çizgili tişört giyerken dikkat etmeniz gereken önemli detaylar hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Bu konuda bu bilgiler sizin yardımınıza koşacaktır.

Çizgili Tişört Giyilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

En önemli noktalardan birisi bu elbiseyi giyerken vücut formuna çok dikkat edilmesi gerektiğidir. Gerektiği şekilde dikkat edilmediğinde ise bu tişörtler giyen kişiyi olduğundan daha şişman ya da kısa göstermesine neden olabilir. Örneğin yatay çizgilere sahip olan tişörtleri daha çok zayıf kişiler tarafından tercih edilmesi gerekmektedir. Bu her modacı tarafından özellikle önerilmektedir. Eğer kilolu bir kişi yatay çizgilere sahip bir tişört giyiyorsa bu onu daha kilolu ve geniş olarak gösterecektir. Dikey çizgilere sahip tişörtleri kısa boylu kişiler daha çok giymeyi tercih ederse bu onları olduğundan daha fit ve uzun bir görünüme sahip olmalarını sağlayacaktır.

Çizgili tişörtler genellikle spor ve genç bir tarza sahip olan insanlar tarafından tercih edilmektedir. Bu tarz kıyafetler günlük kullanım da daha çok tercih edilmelidir. Resmi iş toplantılarında ya da özel günlerde giyilmesi saçmalık olarak isimlendirilebilir. Bu tarzın en güzel olduğu kombin spor ayakkabı ile birlikte jean pantolon ile yapıldığında ortaya çıkmaktadır. Bu uyumlu ve dinamik bir görüntü kazandırma konusunda faydalı olacaktır. Ayakkabı tercihinizi sporlardan yana kullanacağınız gibi isterseniz keten ayakkabıları da tercih edebilirsiniz. Bu güzel bir tarz ortaya çıkarma konusunda size yardımcı olacaktır. Çanta takmak isterseniz ise saplı, düz bir renge sahip, sade ve büyük olanlardan yana kullanmalısınız. Bu daha uyumlu bir görüntü sağlama konusunda doğru olacaktır.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉