• PAYLAŞ

Çizilen Telefon Ekranı Nasıl Temizlenir ?

  • 20/07/2016 - 13:15
  • 0 Yorum
  • 907 görüntüleme

Kullandığımız akıllı telefonlar ve tabletlerin ekranları safir veya  Corning Gorilla Glass  gibi teknolojileri kullanılarak henüz yeni yeni cihazlarda standart olarak sunuluyorsa da , piyasadaki cihazların bir çoğu bu teknolojilerden nasibini almış değil. Peki, kullandığımız cihazların ekranı çizildiğinde onarmak için neler yapmalıyız ?

cizilen-telefon-nasıl-temizlenir?

Çizilen Ekranlar İçin En popüler çözüm: Karbonat ve Pudra

Karbonat ve Pudra bileşenlerine baktığınız da iki ürünün de bir çeşit toz olması ekranınızı daha çok çizecekmiş gibi görünebilir ama şu anda kullanılan ekran çizikleri onarımı konusundaki en iyi ve en popüler yöntemlerden biri karbonat ve pudradır.

Karbonat ve pudrayı nasıl kullanacağız ?  gibi soruların aklınızı kurcaladığını biliyoruz.  Kafanızda fazla soruya meal vermeden hemen anlatmaya başlayalım. İlk olarak yapmanız gereken 2 yemek kaşığı kadar karbonatı orta boy bir kaba koyun.

Daha sonraki aşamada ise üzerine bir yemek kaşığı kadar suyu ekleyerek iyice karıştırın. Karışımı aşa yukarı krem kıvamına geldiğinde  karıştırma işlemini bırakabilirsiniz. Daha uygulamamıza hazırladığımız  karışımdan çok az miktarda ekranımızda çizik bulunan yere yavaşça uygulayın. Kesinlikle acele etmeyin, bir kremle masaj yapıyormuş gibi iyice sürün. Ekranınızda bulunan çizik telefonun hoparlör kısmına yakınsa biraz daha dikkatli olun. Hazırladığınız karışım cihazınızın hoparlörünün deliklerinin kapanmasına neden olabilir.

Hazırladığımız karışımı cihazımızın ekranının çizik olan yerlerine iyice sürdükten sonra aşa yukarı 10 dakika kadar beklemeniz gerekiyor. Bekleyeceğiniz zaman doldu ise temiz ve yumuşak bir peçete, selpak yardımı ile ekranınızı silin. Sanırım ekranınızda çiziklerden eser kalmadı bu yöntemin geçici bir çözüm önerisi olduğunu aklınızdan çıkarmayın.

cizilen-telefon-nasıl-temizlenir?

Karbonat ve pudra ile çözümden bahsettik ama karışım da pudraya yer vermediğimizi fark etmişinizdir, aslında her iki ürün de aynı sorunu gidermekte başarılı. Kullanıldığınız cihazın ekran çiziklerini onarmak için yukarıda verdiğimiz tarifi uygularken karbonat yerine pudra kullanmanız aynı sonuca ulaşmanızı sağlayacaktır. Cihazınızın ekranında hangi formülü kullanmak istediğiniz tamamen sizin seçimine bağlı. Kullanacağınız her iki yönteminde kesinlikle kalıcı olmadığını geçici çözümler olduğunu tekrar belirtelim.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉