• PAYLAŞ

Apple Music Parçaları Alarm Sesi Nasıl Yapılır ?

  • 20/07/2016 - 13:07
  • 0 Yorum
  • 872 görüntüleme

apple-music-alarm-sesi

Apple’ın çok uzun zamandır Türkiye’de kullanıma sunması beklenen  müzik hizmeti Apple Music, geçtiğimiz günlerde kullanıma sunulmuştu.

Sunulduğu andan gündemden düşmemeyi başaran Apple Music, kullanıcılarına sunduğu 3 aylık deneme sürümü ve iOS’ işletim sisteminde ana uygulama ile entegre olarak gelmesiyle rakipleri Deezer, Spotify, ve Tidal’ın kullanımda önüne geçmeyi çok kısa sürede başardı.

Apple Music uygulamasında yer alan parçalar ister dinleyebiliyor, isterseniz de bir tık ile .m4p formatında cihazınıza kolayca indirebiliyorsunuz. Apple Music parçaları size indirme şansını sunsa da indirilen parçalar maalesef korumalı MPEG-4 (.m4p)  indiği için Apple Music üyeliğiniz bittiği andan itibaren bu parçaları dinleme şansını tamamen yitiriyorsunuz.

Apple Music iOS 8.4 ve üzeri sistemlerde çalıştığını belirtelim, Apple Music bünyesinde bulunan parçaları alarm sesi olarak kullanma imkanı da sunuyor. İphone cihazlarda Apple Music şarkılarını alarm sesi olarak atamanın aşamalarını derledik

Apple Music şarkılarını alarm sesi yapma

  1. Aşama: Cihazınızdan Apple Music uygulamasını açın. Beğendiğiniz ve alarm sesi yapmak istediğiniz parçayı Apple Music’te aratın.
  2. Aşama: Apple Music uygulamasından seçtiğiniz müziği üzerine tıklayarak açın ve Apple Music uygulamanın sağ alt tarafında bulunan “…” kısmına tıklayın. Karşınıza açılacak olan ekranda + simgesi göreceksiniz tıklayarak parçayı müziklerinize kaydedin.
  3. Aşama: Dinlediğiniz parçayı müziklerinize kaydedip sonra, “Müziklerim” kısmına tıklayarak girin ve en son seçip kayır yaptığınız parçanın üzerine tıklayın. Açılan sekmede bulut işareti göreceksiniz. Bulut simgesinin üzerine tıklayarak parçayı iPhone’unuza indirin.
  4. Aşama: Cihazınızdan Alarm uygulamasına tıklayarak açın ve Alarm kurma ekranına geçiş yapın. Cihazınızdan Alarm kurma ekranında bulunan ses ayarlama kısmına tıklayın. Cihazınızdan açtığınız Ses bölümünün en üst kısmında Bir parça seçin kısmına tıklayın ve ardından cihazınızın alarm sesi olarak atayın.
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉