• PAYLAŞ

Dalgalı saçlar için kurutma Nasıl Yapılır?

  • 06/08/2016 - 15:16
  • 0 Yorum
  • 967 görüntüleme

Saçlar insanların en çok bakım yaptıkları ve güzel görünmenin en önemli anahtarı olarak görülmektedir. Çok güzel bir elbiseniz var. Onunla uygun ayakkabı ve çantaya da sahipsiniz. Bunlarla uygun olacak şekilde makyajınızı da yaptınız ancak tüm bu hazırlıkları taçlandırması gereken saçınız gerektiği temizliğe ve güzelliğe sahip değil. Bu tüm planlarınızı bozacaktır. Saçlarınızın dalgalı ve güzel görünmesini istiyorsanız yapmanız gereken bazı işlemler var. Bu konuda ilk işlem saçlarınızı gerektiği temizliğe ulaştırmak için güzelce yıkamalısınız. Yıkama işlemini nasıl yapacağınız konusunda size fikir vermek istemiyoruz. Herkes az çok saçlarını nasıl yıkayacağını bilir.

dalgali-sac-bakimi

Yağlı saçlar, kuru saçlar, kepekli saçlar için özel şampuanlar bulunmaktadır. Bunlar arasında sizin için gerekli olanı bulduktan sonra saçlarınızı güzelce yıkamalı ve durulamalısınız. Bu işlem sonrasında kritik bir öneme sahip saçların kurutulması işlemi gelmektedir. Ortaya çıkaracağınız saç modelini bu kurutma işlemleri ile gerçekleştirebiliriz. Dalgalı ve dikkat çeken seksi saçlara sahip olmanız için dediklerimizi harfi harfine yerine getirmeniz gerekiyor.

İlk yapmanız gereken saçlarınızı dörde bölmek olacaktır. Bundan önce saçınıza dalga belirginleştirmesine yardımcı olan köpüklerden sürmeyi unutmayın. Bu işlemden sonra her bölgeyi kendi içinde çevirerek kurutabildiğiniz kadar  kurutmaya çalışın. Bunun için sağlam bir saç kurutma makinesi kullanmanızı tavsiye ederiz. Kurutma esnasında saçlarınızı ne kadar çok çevirirseniz dalgalarınız o kadar belirgin olacaktır.

Saçlarınızda hafif dalgalık varsa fazla uğraşmanıza gerek yok. Kulaklarınızın hemen üzerinde bulunan saçları alın ve güzel bir şekilde örün, örgünün sıkı olmamasına çalışın. Daha sonra buraları saç kurutma makinası ile kurutun. Kurutma işlemi bittikten sonra örgüyü açın, karşınızda muhteşem dalgalar belirecektir. Kıvırcık saçlarınız var ancak siz hafif dalgalı olmasını istiyorsanız yapmanız gereken saçlarına biraz saç düzleştirici sürmek olacaktır. Sonra tekrar saçlarınızı dörde bölün ve her kısmı sıkı olmayacak bir şekilde örün, hafif kurutun ve o şekilde yatın. Sabah kalktığınızda karşınızda harika dalgalı saçlarınıza merhaba diyeceksiniz. Bu işlemlerden herhangi birisini kendi saç tipinize uygulayarak dalgalı saçlara sahip olabilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉