• PAYLAŞ

Bebek Eşyaları Nasıl Yıkanmalı ?

  • 07/08/2016 - 00:00
  • 0 Yorum
  • 991 görüntüleme

Bebeklerin ciltleri büyük insanlara göre oldukça hassas olduğu için ciltlerine en çok temas eden giysilerinin kumaş kaliteleri ve bu giysileri yıkama metotları oldukça önem taşır. Bebeklerin cildi koruyan tabakası henüz oluşmamıştır ve bu tabakanın oluşumu süreci 2 aylıkken  başlayacaktır. Bu nedenden dolayı bebeklerin kıyafetleri  büyük bir özenle yıkanmalıdır.

bebek-esyaları-nasıl-yıkanmalı

Bebek Kıyafetlerini Nasıl Yıkamak Gerekir?

Bebek kıyafetleri yıkama aşaması çok hassastır büyükler için kullanılan deterjanlar bebeklerin cildini tahriş eder ve alerjiye nenden olabilir. Bunun nedeni ise bebeklerin mikro organizmalardan korunacak cilt korumasının henüz oluşmamasıdır. Bu nedenle ilk olarak yıkayacağınız ürünün talimatına mutlaka bakın. Bu yıkama talimatında belirtilen en üste seviye su sıcaklığında ürünü rahatlıkla yıkayabilirsiniz. Aynı zaman da bebeğinizin kıyafetlerini kendi kıyafetlerinizden kesinlikle ayrı yıkamalısınız. İsterseniz elinizde ön yıkama yapabilirsiniz ancak elde yıkama yaparak bebeklerinizi giydirmeyin. Mikroplar sıcağa dayanıklıdır ve sizin elinizin dayanabileceğinden daha fazla sıcağa dayanacakları için kesinlikle ölmeyeceklerdir ve her yeni kullanıştı katlanarak artacaklardır. Bu da bebeğinizi hasta olması için yeterli sebeptir.

Bebek Kıyafeti Yıkarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bebeğinize giysilerini özel olarak satılan deterjan ile yıkamalısınız. Bebeğinizin giysileri üzerinde kaka kalıntısı, mama kalıntısı var ise bunu elinizde yada makinenizde ön yıkama yaparak yıkamalısınız. İkinci en önemli detay olarak seçeceğiniz deterjan kesinlikle anti alerjik ve parfümsüz olmalıdır. Çünkü parfüm içeriği bulunan deterjanlar bebeğinizin hassas cildine kesinlikle zararlıdır.

Bebek Kıyafetleri Kurutulması Nasıl Yapılmalı ?

Bebek kıyafetleri kesinlikle asılarak değil temiz olan  çarşaf üzerinde serilerek kurutulmalıdır. Ayrıca kurutma aşamasında güneş aracılığı ile kurusa çok daha iyi olur güneşin mikropları kırma etkisi sanılandan oldukça fazladır. Bundan kesinlikle yararlanmalısınız. Bulunduğunuz alanda böyle bir imkânınız yoksa kesinlikle nemli ve rutubetli ortamdan uzak bir şekilde kurutmamaya özen göstermelisiniz. Üzerin de rutubet kokusu sinmiş kıyafetler bebeğinizin sağlığını ciddi tehdit eder ve astıma dahi neden olabilir. Bunun yanı sıra nemli ortamlarda bakteriler normalden daha kolay oluşup çok daha hızlı yayıldığı için oldukça zararlıdır. Bebek kıyafetlerini mümkün olduğu kadar güneşli, havadar ve kuru alanda kurutmaya dikkat edin.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉