• PAYLAŞ

Bacak Temizliği Nasıl Yapılır?

  • 06/08/2016 - 15:11
  • 0 Yorum
  • 1088 görüntüleme

Özellikle bayanların bacaklarının pürüzsüz görülmesi için batıkların temizlenmesi gerekiyor. Batık denildiğinizde bilgisi olmayanlar için kısa bir açıklama yapalım. Bacak bölgesinde bulunan tüylerin ters bir şekilde hareket etmesi ile birlikte ortaya çıkan duruma batık denilmektedir. Özellikle yaz aylarının gelmesi ile birlikte mini etek giymek isteyen kadınların başları genellikle bu nedenle derde girmektedir. Bu sorunun oluşmasının nedenlerini bir tarafa bırakırsak mutlaka temizliğinin yapılması gerekiyor. Her kadın bacaklarının kusursuz görünmesini ister bu sayede dışarıda çok rahat bir şekilde hareket edebilir. Batık tüylerin temizlenmesi peeling ve kese yardımı ile etkisi azaltılabilse de tamamen ortadan kalkmasına yardımcı olmuyor.

Biz bu yazımızda evde yapacağınız doğal bir kür yardımı ile batıkların tamamen ortadan kaldırabilecek bir formülün şifresini vereceğiz. Bu basit formül sayesinde daha pürüzsüz bacaklara sahip olabileceksiniz. Malzemeleri sayarak kürün nasıl yapılacağınız sizlere anlatalım.

batık-temizligi-nasıl-yapılır

Kür için gerekli malzemeler:

7 damla lavanta yağı, Hindistan cevizi yağı 3 yemek kaşığı ve çağ ağacı yağı 12 damla bunlar kürümüz için gerekli olan malzemelerdir.

Kürün yapılışı;

Hazırlanışı için özel bir şey yapmanız gerek yok. Tek yapılması gereken yukarıda saydığımız malzemeleri bir kavanozun içinde karıştırmanız yeterli olacaktır. Bacaklarınız da bulunan batıkların temizlenmesi için gerekli olan kürünüz hazır duruma gelecektir.

Malzemeleri saydık ve nasıl yapıldığını anlattık. Şimdi kürün nasıl kullanılacağına gelelim. Kürü bacaklarımıza uygulamadan önce bacaklarımıza genel bir temizlik yapmalıyız. İlk adım tüylerinizi gerektiği şekilde almanız gerekiyor. Bu temizliğin ardından karışımı gerektiği şekilde bacaklarımıza uygulamalısınız. Bu uygulamayı şu şekilde yapacaksınız. Karışımdan bir miktarı bacaklarınıza sürdükten sonra iyice emene kadar ovalayarak sürmeye devam etmelisiniz.

Bu işlem sonrasında bacaklarınızda bulunan batıklardan kurtulmuş olacaksınız. Bu karışımı meydana getiren maddelerin ortak özelliklerinin bir araya gelmesi ile birlikte tamamen temizliğinizi yapmış oluyorsunuz. Hindistan cevizinin nemlendirme etkisi, çağ ağacı yağının sivilceleri önleyen özelliği ve lavanta yağının cildi daha sakin bir hale getirme özelliği temizliğin en önemli yardımcıları olmaya fayda sağlıyor. Sizde tatile gitmeden önce pürüzsüz bacaklara sahip olmak istiyorsanız bu karışımı uygulamalısınız.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉