• PAYLAŞ

Dantelli Bluz Nasıl Giyilir?

  • 13/08/2017 - 11:00
  • 0 Yorum
  • 717 görüntüleme

Dantel kadınların en çok sevdikleri işlemelerden birisidir. Çok ince olan bir iplikle örülen tek başına yapılabilen ya da bir kumaşın kenarına işlenen ağ görünümünde bir örgü türü olarak bilinmektedir. Son yıllarda danteller sadece bir süs olmaktan ileri giderek elbise formuna girmeye de başladılar. Bunlar arasında en çok dikkat çekenler ise dantelli bluzlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Dantelli bluzlar çok şık ve zarif kıyafetler olarak tanımlanmaktadır. Tabi hepsi aynı şekilde değildir. Bazıları sadece kollarında dantellere sahipken, bazıları ise sırt ve yaka bölümünde dantel motiflerine sahip olarak piyasa da yer almaktadır. Bu kıyafetler ince bir yapıya sahip oldukları için daha çok yaz ve bahar aylarında tercih edilmektedir.

Dantel Bluz Giyerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dantel bir bluz giymek istiyorsanız bu konuda iyi bir görünüme sahip olmak için dikkat edilmesi gereken önemli detayları da bilmeniz gerekiyor. Bu sizlerin şık ve güzel bir görünüme sahip olmanız için çok önemlidir. Bu sayede doğru bir görünüme sahip olmanızı sağlayacak doğru parçalarla kıyafetlerinizi tamamlamanızı sağlayacaktır.

Klasik bir görünüme sahiptirler ve bu nedenle sportif, aktif günler içerisinde giyilmesi çok da tercih edilmemektedir. Daha çok iddialı ve şık yapısı nedeniyle özel gecelerde, akşam olan aktivitelerde ve sosyal planlarda giyilmesinin uygun olduğu açıklanmaktadır. Daha dinamik bir görünüme sahip olmak istiyorsanız jean ile birlikte giymeniz doğru olacaktır. Gene de bu kombini tamamlamak için spor bir ayakkabı yerine ince topuklu bir ayakkabı ile tamamlamak daha doğru bir işlem olacaktır.

Dantel bluzlar istenmesi halinde kumaş pantolon ve sade bir görünüme sahip bir etekle de rahatça giyilebilir. Hareketli detaylar bluzlarda olacağı için giyilecek eteklerde aynı hareketliliğin olmasına gerek yoktur. Dantelli bluzlar ile birlikte pileli etekler, maxi etekler gibi farklı türler arasında tezatlık vardır. Çünkü ikisi de hareketli detaylara sahiptir. Bu karşıdan sizi izleyen kişilerin gözlerinin yorulmasına neden olacaktır. Bu nedenle hareketli hatlara sahip olan dantelli bluzlar ile giyilecek olan parçaların sade bir görünüme sahip olmaları çok önemlidir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉