• PAYLAŞ

Deri Ceket Uzun Yıllar Nasıl Giyilir?

  • 28/11/2016 - 12:15
  • 0 Yorum
  • 853 görüntüleme

Deri Ceket Uzun Yıllar Nasıl Giyilir?

Moda ile yakından ilgilenen insanların en çok isteyecekleri parçaların başında deri ceketler gelir. Bu tür ceketler genellikle mevsim geçişlerinde rahat bir giyim için ve o dönemde bir kurtarıcı olarak size yardımcı olacaktır. Deri Ceketlerin bizler için çok özel bir yeri vardır. İlk deri ceketinizi giyene kadar ona uzaktan bakarsınız ve giyemeyeceğinizi düşünürsünüz ancak bir kez aldıktan sonra üzerinizden çıkarmak istemezsiniz ve uzun yıllar boyunca giymek istersiniz. Bu kadar özel bir parçanın korunması için yapmanız gerekenleri size aktarmaya çalışacağız.

deri-ceket-bakimi-1

Bakım ilk aldığınız andan itibaren başlayacaktır. Aldığınız ve hiç giymediğiniz deri ceketinizi korumak için deri koruyucu spreyi mutlaka yanında almalı ve giymeden önce mutlaka kullanmalısınız. Bu elbisenizi dışarıdan gelecek su ve çamur gibi etkenlerden koruyacaktır. Ancak her sprey her deriye uygun olmayabiliyor. O nedenle ilk olarak koltuk altı gibi bölgelerde uyguladıktan sonra kullanmaya dikkat edin. Deri ceketiniz ile dışarıdayken yağmur yakalandığınız da ya da üzerine bir su döküldüğünde ilk aklınıza gelen fön makinasından yardım almak olacaktır. Bu yanlış bir karardır. Çünkü bu derinin zarar görmesine neden olacaktır. Onun yerine ıslanan yeri bir bez yardımı ile temizleyin ve ardından doğal bir şekilde kurumaya bırakın.

Deri ceketlerde genellikle kalem izi ya da mürekkep izi çok olabiliyor. Bu gibi lekelerden kurtulmak için Isopropyl adı verilen alkolü kullanabilirsiniz. Tabi bunu uygulayacağınız derinin doğal olması gerekiyor. Aşırı kullanmamanız gerekiyor. Ve kullanırken rengin bozulmaması için beyaz bir bez ile hafif bir şekilde yapmalısınız. Deri ceketleri kullanmak kadar saklamakta çok önemlidir. Çünkü deri bulunduğu ortamın kolayca şeklini alabilir. Giymek istediğiniz de ceketinizde istemediğiniz çizgilerin olmasını istemiyorsanız dolaba asarken geniş ve destekleri olan bir askıyı tercih edin. Hava alan bir yere astığınıza özellikle dikkat edin. Poşet ve kapalı olacak bir şeyle saklamak yanlıştır. Kendinizin tamir edemeyeceği ve yılların vermiş olduğu yıpranmışlık için orijinal deriniz için profesyonel yardım alma konusunda geç kalmayın. Bu konuda yardımcı olabilecek yeterlilikte insanlar bulunuyor.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉