• PAYLAŞ

DOĞAL MAKYAJ NASIL YAPILIR ?

  • 16/06/2016 - 18:52
  • 0 Yorum
  • 997 görüntüleme

Makyaj yapmak, dikkat ve özen gerektiren ciddi bir iştir aslında. Doğal makyaj denildiğinde ne düşünüyorsunuz?
Nasıl bir makyaj yaptığınızda iyi hissediyorsunuz? Güzel ve bakımlı görünmek için edindiğiniz her türlü ürünü her tip makyajda yüzünüze uygulamalı mısınız? Yüzünüze bolca makyaj malzemesi sürmek dışardan nasıl görünüyor sizce? Özellikle günlük makyajınızı nasıl yapıyorsunuz? Günlük makyajın nasıl yapılması gerektiği ile ilgili ayrıntıları yazımızda bulabilirsiniz.

Gece makyajı ve özel günlerin haricinde gündelik hayatta yapılan, abartıdan uzak canlı ve doğal bir makyaj, her zaman bakımlı ve genç görünmenizi sağlayacaktır. Böylece hem birçok kozmetik ürünü aynı anda yüzünüze sürmenin verdiği zararı minimum seviyede tutmuş olacak, hem makyaj için daha az vakit harcamış olacak, hem de doğal güzelliğinizi ön plana çıkaracak bir makyaj olduğundan makyaj güzeli görünümünden sıyrılmanızı sağlayacaktır.

O halde doğal makyaj nasıl yapılır? Doğal makyajın en önemli noktası cildinizin her daim temiz olmasıdır. Temiz bir cilt, kusursuz makyajın ilk ve en önemli aşamasıdır. İster makyaj yapın, ister yapmayın, geceleri mutlaka yüzünüzü cildinize uyumlu bir jel ile temizlemelisiniz. Jel yerine sabun kullanarak cildinizi temizlemek, cildinizin kurumasına yol açmaktadır. Yüzünüzü jel ile temizledikten sonra ise gözeneklerinizin genişlemesini engellemek amacıyla cildinize temiz pamukla tonik uygulamalısınız. Tonik kullanma alışkanlığı olmayanlar bir miktar saf gülsuyu ile aynı işlemi yapabilir. Temiz cilde öncelikle cildinize uygun bir nemlendirici sürmelisiniz. Nemini almayan bir cilt özellikle kapatıcı ve fondöteninizin doğal duruşuna engel olur ve kusar. Makyaja başlamadan önce sürdüğünüz nemlendiriciyi cildinizin emmesi için bir süre beklemeniz gerekmektedir. Yaklaşık yirmi dakika bunun için uygun bir süredir. Bekleme sırasında kaşlarınızı düzeltebilir veya doldurabilirsiniz. Biliyorsunuz ki kaşlar bakışlarımızı etkileyen en önemli noktalardan biridir. Dolgun ve kalın kaşlar son yılların favori kaş biçimlerindendir. Hiç makyaj yapmayan bir kadınsanız bile dolgun ve kalın kaşlara sahipseniz canlı ve çekici görünmeniz kaçınılmazdır.

Doğal makyaj nasıl yapılır? sorusunun cevabı cildiniz için kullanacağınız fondötenle başlamaktadır. Dola görünen bir makyaj için fondöten veya kalın dokulu kapatıcılar yerine gündelik kullanıma son derece uygun bir bb krem kullanabilirsiniz. BB kremlerin kapatıcı özelliğini yetersiz bulanlardansanız kozmetik piyasasında hafif ve su bazlı son derece kaliteli fondötenler bulunmaktadır. Fakat yine de çok da sorunlu bir cilde sahip değilseniz bb krem denemenize değer. Kapatıcı özelliği daha az ürünler daha doğal durmaktadır. Kullandığınız fondöten veya bb krem mutlaka cilt renginizle uyum olmalıdır. Diğer türlü yüzünüzde maske gibi bir görünüm yaratmaktadır. Cilt kapatıcı ürünlerin rengini seçerken spot ışıkların altında değil gün ışığında seçmeniz uyum problemini engellemektedir. Cildiniz yağlı ise gün içinde yağlanıp parlamasını önlemek için transparan bir pudra kullanabilirsiniz. Pudrayı tüylerinizin çıkış yönünde sürerseniz toz toz görünümünü de engellemiş olursunuz. Gözlerinizde sadece kirpiklerinizi uzun ve yoğun gösteren bir rimel kullanırsanız göz farı kullanmanıza da gerek kalmaz. Fakat göz farı olmazsa olmaz diyenler, doğal tonlardaki bir farı üst ve alt kirpik diplerinden dağıtarak sürebilir ve daha derin bakışlar yakalayabilir. Allığınız çok hafif renkte olmalı. Elmacık kemiklerinizin üzerinde uçuk bir pembe veya şeftali renkleri kullanabilirsiniz. Dudaklarda ise yine doğal görünümü korumak için pembe ve şeftali tonlarında hafif ışıltılı rujlar idealdir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉