• PAYLAŞ

Doğru Parfüm Nasıl Seçilir ?

  • 31/12/2016 - 08:52
  • 0 Yorum
  • 712 görüntüleme

Doğru Parfümü Nasıl Seçmeliyiz?

İnsanlar için güzel kokmak geçmiş zamanlarda olduğu kadar günümüzde de çok önemlidir. Güzel kokmak, güzel görünmenin altın anahtarı olarak kabul edilir. Onun için kendimiz için alacağınız parfümü doğru tercih etmek çok önemlidir. Bu yazıda sizlere kendiniz için doğru parfümü tercih ederken dikkat etmeniz gerekenler hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

 

Kendimize Yakışan kokuyu nasıl tercih ederiz?

Parfüm seçimi yaparken ilk olarak bileklerimize süreriz ve kokarak beğenip beğenmediğimize karar veririz. Bu noktada dikkat edilmesi gerekenin kokuyu sıktıktan sonra ilk anda değil yarım saat üzerinden geçtikten sonra koklamak önemlidir. Çünkü insan teni onaylamadığı bir kokuyu vücudundan kısa sürede arındıracaktır. Eğer size uygun bir kokuysa bu koku yarım saat geçtikten sonra dahi etrafa güzel bir koku yaymaya devam edecektir. Bileklerimizde denememizin nedeni, bu bölgelerin cildimizin en temiz ve duru yeri olmasındandır.

Ten Rengi, cilt tipi kokuları etkiler mi?

Parfüm seçiminde tenimizin renginin koku tercihi için hiçbir önemi yok diyebiliriz. Ancak cildinizin tipi koku tercihini için çok önemlidir. Yemek tercihlerimiz dahi tenimizdeki koku algısını etkileyebilir.

Yaz Kokusu ve Kış Kokusu diye çeşitlendirmek doğru mudur?

Mevsime göre parfümünüzü değiştirmek ilk defa sorulduğunda doğru olarak algılansa da bu şekilde bir gruplandırma yapmak yanlıştır. Önemli olan mevsimler değil tükettiğimiz besinlerdir. Baharatı, eti ve nikotini çok tüken bir insan için baharatı yüksek olan kokular yerine soft ve okyanus olarak nitelendirilen kokulara tercih etmesi daha doğru olacaktır.

İlk buluşmada tercih edilecek kokular nelerdir?

Eğer önemli bir buluşmaya gidecekseniz ilk intiba çok önemlidir. Bu nedenle parfümünüz bu noktada çok önemli olacaktır. Bu tür buluşmalara giderken çikolatalı, vanilyalı ya da Hindistan cevizli kokuları tercih etmeniz doğru olacaktır.

Gelirler ne tür kokuları kullanmalıdır?

Bayanların en önemli günü diyebiliriz. Bu günlerde tütün, tarçın gibi maddeleri bulunan parfümler haricinde istediklerini tercih etmekte özgür olduklarını söyleyebiliriz.

İş görüşmesinde tercih edilecek koku nedir?

Bu görüşmeler de fazla dikkat çekmeyecek ve kendimizi ön plana çıkarmayan kokular olan sandal, bergamot ve pudramsı olarak tabir edilen parfümler doğru tercihtir.

 

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉