• PAYLAŞ

Dubai Turist Vizesi Nasıl Alınır?

  • 01/07/2017 - 22:32
  • 0 Yorum
  • 927 görüntüleme

Dubai, kısa zamanda en fazla büyüyen ülkeler arasında yerini almaktadır. Birleşik Arap Emirlik’lerinin zenginliği sayesinde kısa sürede gözle görülür bir büyüme yakalayan Dubai, ülkemiz insanları için de ilgi çekicidir. Çünkü Dubai’de çalışanlar vergide muaf tutulmaktadırlar. Vergi ödenmediği için de elde kalan para oldukça fazla olmaktadır. Bu yazımızda Dubai’ye gitmek isteyen bireyler için Dubai vizesi nasıl alınır sorusunun cevabından bahsedeceğiz.

Dubai Vizesi

Eğer Dubai’yi seyahat amaçlı olarak ziyaret etmek isterseniz, turistik vize başvurusu yapmalısınız. Burada kalışınız kısa bir sürelik gerçekleşecekse, yani seyahatiniz toplamda 90 günü geçmeyecekse vize almanız şart değil. Eğer bu süreyi aşan zamanlar için seyahat yapmayı düşünüyorsanız, kısa süreli ya da uzun süreli olmak üzere vizelerden birine sahip olmanız gerekmektedir. Bu vizelerin mantığı ise kişinin hangi sıklıklarla Dubai’ye seyahat edeceğini anlayabilmektir. Yani vizelerde belirlenmiş sürelerin hangisi seyahat planınıza uyuyorsa, o vizeyi tercih etmelisiniz. Vizeniz yetkili makamlar tarafından onaylandıktan sonra, 58 gün içerisinde ülkeye giriş yapma hakkınız bulunmaktadır. İşte kısa süreli ve uzun süreli vizelerin özellikleri!

Kısa Süreli Dubai Vizesi: Bu vize çeşidir Dubai’de, 30 günlük bir konaklama izini sağlamaktadır. Ancak iki farklı türü bulunan kısa süreli Dubai vizesinin, farklı şartları da bulunmaktadır. Tek girişli vize aldığınızda 30 günlük süreyi tek gidişinizde tamamlayabilmektesiniz. Bu vizenin size tanıdığı zaman 30 gün olsa da, Birleşik Arap Emirlikleri sizden 28 gün sonunda çıkış yapmanızı isteyecektir. Eğer kısa süreli vizeniz çok girişli ise, 30 günlük izni birkaç kez giriş yaparak tamamlayabilirsiniz. Ancak bu vize türünde 28 gün dolduğu anda ülkeden çıkmanız gerekecektir. Eğer bu zamanı aşarsanız ve farkına varılırsa, 1500 USD’lik bir para cezasına çarptırılırsınız.

Uzun Süreli Dubai Vizesi: Bu vizede de tıpkı kısa süreli vizede olduğu gibi, iki adet farklı seçenek mevcuttur. Eğer tek girişli vizeyi seçerseniz 90 günlük bir kullanımı, tek bir gidişte tamamlayabilirsiniz. Eğer çok girişli vizeyi tercih ederseniz, bu 90 günlük süreyi birçok girişte kullanabilirsiniz.

Dubai Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Vize alabilmek için, başkonsolosluğa birkaç belge götürmeniz gerekmektedir. Öncelikle kimliğinizin ve eğer ailecek gidecekseniz pasaportunuza kayıtlı çocukların kimlik fotokopileri bulunmalıdır. Pasaportunuzun da renkli bir şekilde taranmış bir kopyası belgelerine arasında yerini almaktadır. Pasaportunuzun kabul edilebilmesi için seyahatten dönüşünden itibaren en az 6 aylık daha geçerli olması gerekmektedir. 1 adet size ait biometrik fotoğraf, Dubai’de kalacağınız yerin bilgileri, uçak bileti rezervasyonlarınız, Dubai’ye neden gittiğinize dair hazırladığınız bir dilekçe ve başvuru formunuzda belgeleriniz arasında yer almalıdır. Dubai vize ücreti ise 85 USD tutarındadır. Başvurduğunuz zaman dilimi Türkiye ya da Birleşik Arap Emirlikler’inde resmi bir tatile denk gelmiyorsa, vizeniz 72 saat içerisinde hazır olacaktır.

Böylelikle Dubai vize istiyor mu sorusunun cevabını siz okurlara anlatmış olduk.

[Toplam:2    Ortalama:3.5/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉