• PAYLAŞ

Dudak Makyajı Nasıl yapılır?

  • 01/08/2016 - 18:06
  • 0 Yorum
  • 975 görüntüleme

Dünyadaki herkesin bildiği gibi bir kadın makyaj yapıyorsa o makyajın en önemli yeri dudaklara sürülecek olan ruj oluyor. Bir Ruj tercihi ve onun sürülme şekli makyajın tüm şeklini belli etmek için önemlidir. Çok basit ve kolay bir uygulaması olmasına rağmen ortaya çıkan sonuca etkisi inanılmaz olabiliyor. Bu etkiyi en iyi şekilde ortaya koymak için dudak yapınıza uygun ruj tercihi çok önemlidir. Aslında çok önemli gibi durmasa da ruj tercihi çok önemlidir. Bu yazıda sizlere ruj seçimini, ruj sürme tekniklerinizi değiştirebilecek bilgiler vereceğiz.

Dudak kalemi günümüzde çok tercih edilen bir makyaj uygulaması değildir. Ancak gene de isterseniz kullanabilirsiniz. Bu tercih tamamen size kalmıştır. Dudaklarınızın ihtiyacı olduğuna inanıyorsanız aşırı olmamak kaydı ile dudak kalemini kullanabilirsiniz. Ruj’u nereye tam olarak süreceğinizi belli etmek için çok önemlidir. Unutmamanız gereken detay dudak kaleminizin renginin rujunuzla aynı renkte olması olacaktır.

dudak-makyajı-nasıl-yapılır

Ruj seçerek en önemli detay dudaklarınızın kalınlığı olacaktır. Yani ilk yapmanız gereken dudaklarınızı yakından tanımak olacaktır. Eğer ince dudaklara sahipseniz ruj renginizi parlak renklerden oluşturmalısınız. Hem ortaya güzel bir görüntü çıkacaktır hem de dudaklarınız dolgun gözükecektir. Bunun tam tersi olarak kalın dudaklara sahipseniz tercihinizi parlak olmayan renklerden yana tercih etmelisiniz. Ve rujunuzu sürerken dudak çeperinizin biraz içinden sürmeye dikkat edin. Bu dudaklarınızın dar olmasına yardım edecektir.

Parlatıcıları kullanmanız rujunuzun kalıcılığını arttıracaktır ve onun uzun süre dikkat çekici olmasına yardımcı olacaktır. Eğer dudaklarınızda belirli bir simetri bozukluğu varsa yapmanız gereken en doğru tercih kalem ile dudaklarınıza biçim vermek olacaktır. Ruj öncesi yapılan bu çalışma daha güzel bir görüntü ortaya çıkaracaktır. Ruj sürerken fırça ile uygulamaya çalışın, eğer taşma yaşanırsa bunu temiz bir kağıtla alın bu makyajın daha güzel olmasına yardımcı olacaktır.

Eğer rujunuzu gündüz sürerek dışarı çıkmak istiyorsanız daha sade tonlar tercih etmelisiniz. Çünkü gündüz makyajı sade ve göze batmayan bir şekilde olmaktadır. Gece ise daha kuvvetli tonları tercih edin ve ortaya güzel sonuçlar çıkarmak için elinizden geleni yapın.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉