• PAYLAŞ

Dünyanın En Çok Para Kazandıran 10 İşi Hangileridir?

 • 24/10/2016 - 14:27
 • 0 Yorum
 • 1175 görüntüleme

Dünyanın En Çok Para Kazandıran 10 İşi Hangileridir?

Bu yazıyı okuyacaklar arasında üniversiteye hazırlananlar, çocuğunun geleceğine yön vermek isteyen anne ve babalar mutlaka olacaktır. Biz bu yazıda sizlere gelecekte yüksek gelirler elde etmenize yardımcı olacak iş alanlarını neler olduğunu kısaca listelemeye çalışacağız. Dünyanın en çok para kazandıran işleri nelerdir sorusuna cevap arayanlara yardımcı olmaya çalışacağız. Yalnız bu noktada unutmanız gereken listede bulunan mesleklere ulaşmak için çok çalışmanız gerektiğidir. O mesleğe bir kez ulaştıktan sonra hayatınız birçok açıdan daha kolay olacaktır. Şimdi listemizi yazmaya başlayalım.

dunyanin-en-cok-para-kazandiran-meslekleri

 1. Cerrahlar

Yıllık kazançları 400 bin TL’yi buluyor. Doktorluk değil ameliyat yapan bıçakla insan vücudunda ki sorunları düzelten insanları kast ediyoruz. Bu konuda yeterli sayının zaten olmadığını söyleyebiliriz. Türkiye’de en çok kazandıran meslekler arasında ilk sırada bulunuyor. Bu iş 2022 yılında da en çok kazandıran meslek olacaktır.

 1. Üst Düzey Yönetici

Bu yöneticilerin zaten uçuk paralar kazandığını biliyoruz. Bazı şirketlerin yöneticileri için bu rakamlar daha fazla olsa da ülkemizde ortalama bir CEO yıllık 320 bin TL civarında kazanıyor. Bu rakam aylık 25 bin TL’nin üzerine tekabül ediyor.

 1. Mühendislik Yöneticileri

Sadece mühendisler değil mühendisliği ilgilendiren birçok iş alanına içine alan sektörde ortalama gelir yıllık bazda 315 TL’yi geçiyor. Günümüzde hızla gelişen inşaat sektörünün de bunda katkısı bulunuyor. Artan nüfusu ihtiyaçlarını karşılamak için sürekli inşaat devam ediyor. En çok para kazandıran sektörler arasında bulunduğunu da ekleyelim.

 1. Pilotlar

Hem dünyanın birçok noktasını gezmek hem de para kazandıran bir meslek istiyorsanız pilotluğu tercih edebilirsiniz. Hava kuvvetleri komutanlığında zorunlu hizmetini tamamlayan birçok pilot daha çok para kazanmak için bu işi tercih ediyor. Yıllık kazançları 300 bin TL’nin üzerinde.

 1. Avukatlar

Davalar hiçbir zaman bitmiyor. Ülkemizde avukat konusunda yeterli sayıya yakınız diyebiliriz. Ancak iyi bir avukat olmak size daha çok kazandıracaktır. İnsanlar avukatlarına ne kadar çok güvenirse ödedikleri ücret o kadar yükseliyor. Yıllık kazançları ortalama 300 bin TL’nin biraz altında seyrediyor.

 1. Diş Hekimleri

En çok para kazandıran meslekler listesinde altıncı sırada diş hekimleri bulunuyor. İnsanlar en çok diş rahatsızlığından korkuyorlar. Çünkü dişler bizim yaşamımızı devam ettirmemiz için çok önemlidir. Ayrıca ağrılı bir dişle yaşayamayız. İyi bir dişçiyseniz yıllık 250 bin TL kazanabilirsiniz.

 1. Hava Trafik Kontrolörleri

Bu adamların işi çok zor. Sürekli hesap kitap yapmak zorundalar. Havada bulunan uçakların birbirlerini etkilemeden uçmalarını sağlamaktır tek amaçları. Onun için gelecekte bu işi yapacak olursanız yıllık kazancınız 230 bin TL’yi bulabileceğini bilmelisiniz.

 1. Pazarlama Yöneticileri

Günümüz de dahi pazarlama işinin ne kadar zor olduğunu biliyoruz. Çünkü rekabet çok yüksek düzeylerde yaşanıyor. Gelecekte artan rekabet ile bu işinde önemi artacaktır. Akıllı ve işi bilen bir pazarlama yöneticisi yıllık 200 bin TL kazanabilir.

 1. Doğa Bilimi Yöneticileri

En çok para kazandıran meslekler sıralamasın ilk defa bir bilim dalını yazıyoruz. Bu gerçekten ilginçtir en azından bence daha yukarılarda olmaları gerekiyor. Gelecekte bu mesleğin değeri artacağı tahmin ediliyor. Kazançları yıllık ortalama 185 bin TL’yi bulacaktır.

 1. Bilgisayar ve Enformasyon Sistemleri Yöneticisi

Geleceğimizi bilgisayar şekillendirecek gibi duruyor. O nedenle bu işin listenin içinde olması bizleri şaşırtmamalıdır. Yıllık ortalama kazançları 180 bin TL’yi bulacak.

Yukarıda saydığımız mesleklerden bazıları günümüzde bu kadar kazandırmıyor. Ancak gelecekte ki yaşanacak gelişmelerle değerleri daha da artacak ve o işi yapacak kişiye büyük gelirler sağlayacaktır.

 

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
 • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉