• PAYLAŞ

Ekose Kumaş Nedir? Nasıl Giyilir?

  • 09/02/2017 - 12:49
  • 0 Yorum
  • 984 görüntüleme

Ekose Kumaş Nedir? Nasıl Giyilir?

Modada kumaşların çok önemli bir yeri vardır. Bazı kıyafetler kullanılmış olduğu kumaş ile özdeşleşir. Ekose bunlarken birisidir. Bir kumaş türün değildir aslında, bir kumaşın desenini ifade etmek için kullanılır. Bu kumaş deseninin en büyük özelliği düzenli yada düzensiz bir şekilde kumaşın üzerinde karelerin bir araya gelmesidir. Bu kumaş deseninin kökenine inildiğinde günümüzde sıklıkla kullanılmaya devam edilen İskoçya ve Fransa’ya doğru bir yolculuk yapmamız gerekiyor. Ayrıca sadece giyimde değil, koltuk döşemesine kadar çok sayıda alanda ekose deseni kullanılmaktadır. En önemli özelliklerinden birisi yumuşak ve kareler ile dolu bir yapıya sahip olmasıdır. Kısaca yatay ve dikey çizgilerin bir araya gelerek oluşturdukları deseni ifade etmek için kullanılır.

Ekose Kumaş Giyimi Nasıl Yapılır?

Geçmiş yıllarda kıyafet modasında önemli bir yeri olan ekosenin günümüzde hala giyimde sıklıkla tercih edildiğini görebiliriz. Kareli özelliği doğru kombinleme ile birçok kıyafette güzel bir görüntü oluşturmaktadır.

Bayanlar tarafından genellikle etek kullanımında tercih edilen bir kumaştır. Ayrıca hem erkek hem de kadınlar pantolon olarak tercih edebiliyorlar. Kumaşın hem yazlık hem de kışlık çeşitleri olduğu için istediğiniz her mevsimde giyme şansınız var.

Birçok renk ile uyumlu bir özelliğe sahip olması kombin yapma kolaylığı sunmaktadır. Kareli bir kumaş olması düz renklere sahip birçok kumaş ile rahatça kombinleyebilirsiniz. Ekose kumaş ile farklı desenlere sahip kumaşlardan oluşan kıyafetleri tercih etmemelisiniz. Bu ortaya size bakan kişinin gözünü yorulmasına neden olacak bir kombin çıkaracaktır. Daha çok dediğimiz gibi düz ve tek renk kumaşlara yönelin.

Bu kumaş her bayanın dolabında en az bir parçada bulunmaktadır. 90’lı yıllarda hayatımıza ilk defa tam anlamı ile giren ekosenin günümüzde pek de çıkacak gibi durmadığını söyleyebiliriz. Ekose kumaşları bilinçsiz bir şekilde kullanmanız halinde olduğunuzdan daha kilolu görünme ihtimaliniz var. En çok bilinen ekose kumaşa sahip elbise oduncu gömleklerdir. Kış aylarında sıklıkla tercih edilen bir kıyafettir. Bu kıyafeti Jean ve beyaz bir tişört ile yaparak güzel ve cool bir görüntü sağlayabilirsiniz.

[Toplam:2    Ortalama:2/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉