• PAYLAŞ

Cilt Türlerine İyi Gelen Cilt Maskeleri Nelerdir ?

  • 09/02/2017 - 13:00
  • 0 Yorum
  • 763 görüntüleme

Cilt Türlerine İyi Gelen Cilt Maskeleri Nelerdir ?

Öncelik olarak kendi cilt tipinizi tanımalı ve daha sonra peeling veya maske yapmalısınız. Her cildin kendine özgü özellikleri vardır ve yapılan bakımın buna göre belirlenmesi gereklidir. Ciddi cilt sorunları bulunmasa da  bir uzmana danışılmasından sonra doğal olan formüllerin denenmesi gereklidir. Cilt üzerinden maske için uygulanan her meyve her cilde uygun olmaz, bu nedenle cilt tipinizi tam olarak bilmeden her meyveden peeling veya maske gibi uygulamalar yapmamalısınız. Bu konuda uzmanlar önemle uyarıyorlar, her türlü maskeyi uygun olmayan cilt üzerinde uygulandığında yarar sağlamasından daha çok zarar verdiğinin altını çiziyorlar. Bu yazımızda  cilt tiplerine göre hangi maskeler yapılmalı sizler için detaylandıracağız.

Akneli Ciltlere Hangi Maske Yapılır ?

Kil Maskesi 

Akneli olan ciltler için kesinlikle olmazsa ise olmazınız kil olmalıdır. Kil insanlık tarihinde başına gelen en mucizevi güzellik ürünlerinden bir tanesidir ve yalnızca araç gereç-malzeme olarak değil, tarih boyunca güzellik ürünü olarak da kullanılmıştır. Kil sizlerin de bildiği gibi mineral açısından inanılmaz son derece zengin bir doğal kaynaktır. Bu nedenle akneli olan ciltlerde kullanılması gereken kil maskesidir. Cildi beslemesinin yanı sıra aknelerin yok olmasını sağlayacaktır.

Kuru Ciltlere Hangi Maske Yapılır ?

Avokado Maskesi 

Eğer kuru bir cilde sahipseniz, cildinizin ihtiyacı olan tek şey nem olacaktır. Nem açısından fakir olan ciltler kururlar. %75’i doymamış yağlardan meydana gelen avokado meyvesinin. B, E ve K vitaminlerinin depo edildiği bir meyvedir ve muza göre %35 oranında daha fazla potasyum içerir. Yemesi maskesini yapmaktan çok daha sağlıklıdır. Bu açıdan bal ve tarçınla tatlandırarak damak tadınıza uygun bir duruma getirebilirsiniz. Yapmanız gereken yarım avokadoyu püre haline getirdikten sonra bir çay kaşığı zeytin yağı ve bir tatlı kaşığı balla karıştırın ve ardından cildinize uygulayarak 15 dakika bekletin. Haftada bir yada on günde bir yaparsanız farkı hissedeceksiniz. Sizlere önerdiğimiz maskeyi saçlara da kullanmanızda sakınca yoktur.

Yağlı Ciltlere Hangi Maske Yapılır ?

Limon Tonik

Yağlı bir cilde sahipseniz, yapmamız gereken şey öncelik olarak cilde ihtiyacı olan nemi kesinlikle vermeniz olmalıdır. Bayanların en büyük yanlışlarından bir tanesi, cildim zaten yağlı ve nemlendirmeme gerek olmadığını düşünmeleridir. Bu düşüncenin çok yanlış olduğunu bilmelisiniz. Uzman bir dermatoloğa danışarak yada güvendiğiniz herhangi bir cilt bakım markasının satış danışmanından, cilt tipinize uygun olan hafif formüllü bir nemlendirici almalısınız. Sizlere önereceğimiz ikinci püf nokta ise bol bol su içmeniz olacaktır.  Peki yağlı cildin meyvesi hangisidir ? Elbette sizlere limon olduğunu söylemeliyiz. Limon fazlaca asidik olan bir meyvedir. Çok fazla kullanıldığında ciltte problemlere neden olabilir, fakat yağlı cilde haftada bir tonik uygulanırsa inanılmaz faydalı olur. Aynı zaman da gözenekleri de sıkılaştırır.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉