• PAYLAŞ

Viber ‘da Kendini Yok Eden Mesaj Nasıl Gönderilir ?

  • 09/02/2017 - 14:02
  • 0 Yorum
  • 845 görüntüleme

Viber ‘da Kendini Yok Eden Mesaj Nasıl Gönderilir ?

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması olan Viber‘da kendini yok eden mesajlar gönderilebilmesi uygulama özellikleri arasında bulunuyor. Kendini yok eden mesajlar son zamanlarda anlık mesajlaşma uygulamalarında popüler  hale geldi. Bu özellik ilk olarak Snapchat uygulamasında karşımıza çıkmıştı. Mesajlaşma uygulamalarının bir çoğu aynı özelliği veya bir varyasyonunu içeriklerine ekledi. Viber, aslına bakıldığında kendi kendini yok eden mesajlaşma özelliğini son olarak içeriğine katan uygulama konumunda. Uygulamadaki özellik yalnızca fotoğraflar ve videolar üzerinde çalışıyor. Bu yazımızda Viber‘da kendini yok eden mesajlar göndermek için izlemeniz gereken aşamaları detayları ile sizlere aktaracağız.

Viber Uygulamasında Kendini Yok Eden Mesajlar Nasıl Gönderilir ?

Öncelik olarak Viber uygulamasının en yeni versiyonunu akıllı telefonunuza yüklü olduğundan emin olmalısınız. Android cihazlarda 6.6.0.888, iOS işletim sistemi olan cihazlarda ise 6.6.0 versiyonu kurulu olmalıdır.

Viber uygulamasını akıllı cihazlarınızdan açın fotoğraf yada video göndermek için fotoğraf simgesine dokunun. Seçtikten sonraki aşamadan, metin aracının yan kısmında en üstte bir kronometre simgesi belirecektir. Bu simgeye dokunun görüntünün yada videonun açıldıktan sonraki görüneceği süreyi seçin. 1 – 3 – 7  veya 10 saniye olarak ayarlayabilme imkanınız bulunuyor. Yolladıktan sonra kendini yok etmek üzere ayarlanmış olan fotoğraf ve videoların üzerinde bir kronometre simgesi belirecektir.

 

Alıcı fotoğrafın yada videonun ön izlemesini göremeyecek. Bunun yerine, kendiliğinden yok olan mesaj üzerinde Wink yazılı bir kutu olarak belirecektir. Fotoğrafı yada videoyu açmak için alıcı bu kutuyu işaretlemeli. Fotoğraf veya video açıldıktan sonra, mesajın ne kadar süre boyunca görüntüleneceğini hatırlatmak için ekranın sağ üst köşesinde bir zamanlayıcı başlar.

İleti zamanı dolduğunda, sohbet dizisinde saydamlaşıyor ve bir daha alınması mümkün olmuyor. Bir kullanıcı bu fotoğraf yada videoları kesinlikle kaydedemiyor. Bir kez oynatılmasından sonra kendiliğinden yok oluyor, bu arada bir videodaki çekim süresi sınırı uzunluğuna eşit durumda olduğunu bilmelisiniz.

Viber uygulamasının yeni kullanıma sunduğu kendiliğinden kaybolan fotoğraf ve video özelliği kullanım ara yüzü açısından son derece basit  olarak hazırlanmış. Kullanımının oldukça kolay olmasına rağmen özelliğin uygulama içeriğine çok geç eklenmiş olması Viber kullanıcılarının bu özelliğe alışmasının biraz zaman alacağının habercisi. Viber çok sık güncelleme yapmamasıyla bilinen uygulamalar arasında fakat yeni özelliklerden geri kalmak istemediği yayınladığı son güncelleme ile beraber bende varım dediği oldukça açık.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉