• PAYLAŞ

100 Bin TL Nasıl Biriktirilir?

  • 09/02/2017 - 18:42
  • 0 Yorum
  • 859 görüntüleme

100 Bin TL Nasıl Biriktirilir?

Kimileri için hayatları boyunca ulaşamayacakları bir miktar, kimileri içinse günlük harcama miktarı olan bu miktarı biriktirerek nasıl ulaşabileceğiniz sizlere anlatmaya çalışacağız. Tabi bu birikim kısmını hayatlarında bu miktarı sayılı kez karşılarında görme imkânına sahip olacak kişilere anlatmaya çalışacağız. Hepimizin kendine göre bir hayali vardır. Bu hayalimizi gerçeğe dönüştürmek içinse paraya ihtiyaç duyarız. Bunu ulaşabilmek içinse önümüzde zorlu ve meşakkatli bir yol var. Ancak planlı ve düzenli bir şekilde hareket edilirse miktar ne olursa olsun mutlaka elde edebiliriz. Amacınıza yani 100 bin TL’ye ulaşmanız için izlemeniniz yöntemleri 6 madde ile sizlere paylaşmaya çalışalım.

  1. Yatırım yapın

Elinizde ki miktarın bir önemi yok. Gelir elde etmek istiyorsanız doğru enstrümanları ve piyasayı tercih ederek sürekli olarak yatırım yapın. Doğru şekilde bir yatırım yaparsanız bir gün içerisinde aylık kazancınızı elde edebilirsiniz. Bu da biriktirmek istediğiniz miktarının çok da önemli olmadığını sizlere gösterir. Borsa, Forex ya da serbest piyasa olması fark etmez doğru enstrümanları tercih ederek yatırımınızı şekillendirmelisiniz. Bilginizin az olduğu piyasaları ve yatırım araçlarından uzak durmanız doğru olacaktır. Amacınız kazanç elde etmektir onun için fazla riskli olan işlemlere uzak durmanız doğru olacaktır.

 

  1. Para biriktirin

Birikim küçük yaşlarda elde edilen bir alışkanlıktır. Eğer bu alışkanlığa sahip değilseniz size tavsiyemiz öncelikle bir kumbara sahibi olmanızdır. Hiç olmasa bile kumbara size birikim yapma alışkanlığı kazandıracaktır. Damlaya damlaya göl olur atasözünü kendinize düstur edinin. Günde kenara 1 TL atsanız yıl sonunda 365 TL birikim yapmış olursunuz. 10 TL koyarsanız 3650 TL yapar. Önemsiz bir miktar gibi görünse de kenarda bir paranız olmasını istiyorsanız ve amacınıza ulaşmak için bu yöntemden de yardım alabilirsiniz.

  1. Tasarruf Edin

Günümüzde birçok insan tarafından yapılmayan kişisel bir uygulamadır. Tasarruf denildiğinde genellikle kenara bir miktar para koyulması insanların aklına geliyor. Ancak tasarruf hayatın her alanında yapılan bir uygulamadır. İşe araba ile gitmek yerine toplu taşıma araçları ile gitmek bir tasarruftur. Ya da gereksiz yere açık olan elektrikleri kapatmak da tasarrufun içine girer. 3 ayda bir ayakkabı almak yerine 6 ayda bir ayakkabı almakta yapıldığında tasarruftur. Bunları çeşitlendirerek uygulamaya çalışmalısınız.

  1. Gelirlerinizi Arttırmanın yöntemlerini bulun

Yaptığınız iş haricinde mutlaka yetenekli olduğunuz bir alan vardır. Örneğin makale yazabilme yeteneğine sahip olabilirsiniz. Ya da bazı resimler üzerinde oynama yapabilecek programları kullanıyor olabilirsiniz. Bunları nakde çevirebilirsiniz. Bu sayede gelir seviyenize az da olsa bir katkı yapmış olursunuz. Zor bir durum gibi gözükse de dikkatli yapıldığında yüksek gelirler getirebilir.

  1. Borçlarınızdan kurtulun

Bir kişini borcu varsa ne tasarruf ne de birikim yapabilir. Biriktirmek istediğiniz miktar için çalışmalara başlamadan önce yapmanız gereken borçlarınızdan kurtulmak olmalıdır. Bunun için tüm borçlarınızı not edin ve onları nasıl hızlı bir şekilde bitireceğinizin yöntemini bulun. Ve borcunuzdan kurtulana kadar kendinize bir strateji belirleyin. Zor olacaktır ancak sonunda birikim yapabileceğiniz ekonomik duruma sahip olabileceksiniz.

  1. Sürekli Araştırın

Sabit durmak yerine dinamik olun. Bir bilgi ile yetinmeyin her gün yeni bir bilgi araştırın. Ne zaman nerede ihtiyacınız olacağı belli olmaz. Gereksiz olarak gördüğünüz bilgi sizin için önemli bir gelir kapısını açabilir. Günümüzde bilgi tüm eşyalardan daha değerlidir. Bunu unutmayın ve günümüzde bilgiye ulaşmanın ne kadar kolay olduğunu söylememize gerek yok.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉