• PAYLAŞ

Ekstra Para Kazanmak İçin 7 Alternatif Yol

  • 29/12/2016 - 13:44
  • 0 Yorum
  • 650 görüntüleme

Ekstra Para Kazanmak İçin 7 Alternatif Yol

Yapmış olduğunuz bütçe hesapları sonunda geliriniz bir türlü size yeterli gelmediğini görüyorsanız. Hesabınızın sonunda gelir miktarınız ay sonuna ulaşmanıza ya yetmiyor olarak görülüyor ya da ucu ucuna denk geldiğini görüyorsunuz. Bu durum nedeniyle yapmış olduğunuz tasarruf çalışmalarından da istediğiniz sonucu da alamadığınıza karar verdiyseniz yapmanız gereken ekstra gelir elde etmek olacaktır. Günümüzde bu yola başvuran çok sayıda insan bulunuyor. Bu insanlar ekstra gelirler sayesinde hem hedeflerine daha hızlı ulaşıyorlar hem de rahat bir hayatın yolunu aralıyorlar. Yazımızda 7 alternatif yol ile ekstra gelir kazanmanız için yapmanız gerekenleri sizler ile paylaşmaya çalışacağız.

İnternet Yatırımı Yapın

Gelişen teknoloji sayesinde oturduğunuz yerden kalkmadan ekstra gelir elde etmenin yolları bulunuyor. Bu yöntemleri kullanarak kendinize ekstra gelir elde edebileceğiniz yolları bulabilirsiniz. İnterneti kullanmanın kolaylığını bilen insanlar internete yatırım yapmanın ne kadar mantıklı olduğunu kabul edeceklerdir. Sizde elinizde olan birikmişiniz ile internete yatırım yapabilirsiniz.

Eğitim Verin

Aldığınız eğitim ya da yaşamış olduğunuz iş konusunda kendinizi uzman olarak kabul ediyorsanız bu konu için diğer insanlara eğitim verebilirsiniz. Örneğin çok iyi bir pazarlamacı olduğunu düşünüyorsanız bu alanda diğer insanlara eğitim verebilirsiniz. Pazarlama alanında kariyer yapmak isteyen insanlara hiçbir masraf yapmadan derin bilginiz ile eğitim vererek kazanç elde edebilirsiniz. Eğitim vermek için kısa bir hazırlık yapmanız ve anlatacaklarınızı belirlemeniz sizin için yeterli olacaktır.

Blog Açın

Bilgilerinizi ya da merakla takip ettiğiniz bir konu hakkında öğrendiklerinizi paylaşmanız için bir blog sitesi açabilirsiniz. Blog sitelerinin en büyük avantajı hiçbir masraflarının olmamasıdır. Ve kişisel olmalarıdır. Günümüzde insanlar daha içten ve kurumsal olmayan sitelere karşı daha meraklı oluyorlar. Örneğin arabalar hakkında araştırıp bulduklarınızı blog sitenizde paylaşabilirsiniz. Nasıl bakım yapılacağını, araba alırken dikkat edilmesi gerekenler hakkında ki tecrübelerinizi bu blog sitelerinde paylaşabilirsiniz.

E-Ticaret Sitesi Kurun

Ticaret gün geçtikçe online dünyaya yöneliyor. Örneğin bulunduğunuz yöreye ait ürünleri satabileceğiniz bir e-ticaret sitesi kurabilirsiniz. Bunun için e-ticaret hizmeti veren sistemlerle anlaşmanız yeterli olacaktır. Satabileceğiniz ürünleri ekleyin ve satış yapmaya başlayın. Çok kısa süre içerisinde güzel paralar elde edebilirsiniz. Rakiplerinizi göz önüne alarak genel bir e-ticaret sitesi açmak yerine belirli bir noktaya yönelen ticaret sitesi açmanız daha faydalı olacaktır.

Kullanmadığınız Eşyaları Satın

Her insanın mutlaka merakla aldıktan kısa süre sonra kullanmayarak bir kenara attığı eşyaları bulunmaktadır. Eğer sizin de o şekilde eşyalarınız varsa internet üzerinden ya da tanıdıklarınız vasıtası ile satmaya çalışın. Bu eşyalardan birisi fotoğraf makinası ya da mp3 çalar olabilir. Eminiz sizin gibi fotoğraf makinası almak isteyen insanlar olabilir. Kısa sürede satmak için uygun bir fiyat belirlemeniz yeterli olacaktır.

Freelance Yazarlık Yapın

Günümüzde giderek büyüyen bir iş alanı olarak dikkat çekiyor. Sizde o alanda çalışmak istiyorsanız, biraz araştırmacı olmanız ve yazım kurallarını bilmeniz yeterli olacaktır. Bu sayede ev geçindiren birçok insan var. Tabi, yazarlık kabiliyetinizin olmasının yanı sıra sizden istenen makaleler için özel bir hazırlık yapmanız gerekiyor.

Arabanızı Reklamla Kaplayın

Günümüzde reklam her noktaya yayılarak devam ediyor. Araçlarınızın belirli bölgesine reklam kaplattırma yaparak kazanç elde edebilirsiniz. Bu uygulama sayesinde aylık 300 ile 700 TL arasında ekstra gelir kaynağı oluşturabilirsiniz. Tabi aracınıza reklam alarak kaplattırma yaptırmanın bazı prosedürleri olduğunu unutmayın. Aksi taktirde kazanç elde edeyim derken zarara girebilirsiniz.

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉