• PAYLAŞ

Elektronik Sigara Temizliği Nasıl Yapılır ?

  • 03/02/2017 - 17:22
  • 0 Yorum
  • 925 görüntüleme

Elektronik Sigara Temizliği Nasıl Yapılır ?

Elektronik sigaralar günlük hayatta sürekli kullanılan temel öğelerden birisidir. Bunları kullanıldığı zaman kir, toz ve hayal edebileceğiniz diğer bir çok şeye maruz kalırlar. Hiç temizlenmeyen bir elektronik sigara mikroorganizmaları toplamaya başlar. Bu konuda ne kadar dikkatli olmaya çalışılsa da bu kaçınılmaz bir durum. En basit örnek olarak tankınızda ki likit bitip yeniden doldurmanız gerektiği ortamda partiküller, cebinizde ki toz gibi birçok basit sebepten dolayı kirlenecektir. Bu sebeple elektronik sigaralarınızı temizlemeniz gerekir.

 

Mod Temizliği Nasıl Yapılır? 

-Öncelik olarak temizliğe başlamadan önce tankınızdaki likiti bitirin. Takınız bittikten sonra atomizerinizi ve aynı zamanda pilinizi çıkarın.

-Kağıt havlu yada temiz çizmeyecek bir bezi nemlendirecek şekilde biraz ıslatarak modunuzu silin. Kağıt havlunuzu katlayarak atomizerinizi taktığınız kısmı silmeyi unutmayınız. Çıkmayan kısımlar bulunuyorsa kulak çubuğu yardımıyla saf alkol ile ıslatarak temizlemenizde sakınca yoktur.

-Elektronik sigaranız çıkarılabilir pilli bir modsa pil bölmesini de temizlemelisiniz. Nemli kalmasını önlemek için bu bölümü kuru kağıt havlu ile silin.

-Bu işlemlerin ardından içinin kuru olduğuna emin olmadan modunuzu kesinlikle kullanmayın. Saf alkol uçucu bir madde olduğundan dolayı 5-10 dakika kadar açık bir durumda bekletmeniz yeterli olacaktır.

Resim 2

Atomizer Temizliği Nasıl Yapılır? 

Atomizerinizi çıkarılabilen olan tüm parçalarını sökerek ayırmalısınız. Tüm parçaları öncelik olarak iyice yıkayınız. Dar olan ve elinizin erişmediği kısımları ise pamuklu çubuk yardımıyla yıkamalısınız ve ardından;

Suyla Temizleme: 

Tüm parçaları ılık su içerisinde 30 ila 60 dakika arası bekletip ardından iyice durulayıp kurumaya bırakınız. Bu kısımda ılık su kullanmak yerine kaynatarak temizleyenlerde bulunuyor. Eğer çok sıcak su kullanacaksanız yada kaynatacaksanız oringleri çıkarmayı ve bu sıcak su ile temas etmemesine mutlaka özen göstermeniz gerekir. Aksi durumda plastik olduğu için ısıdan zarar görecek. Aynı zaman da direkt soğuk ortamdan sıcak suya atomizerinizi koyduğunuzda camda çatlama ile karşılaşabilirsiniz. Sıcaklığı yavaş yavaş artırmanız çok daha mantıklı olacaktır.

Alkolle Temizleme: 

Ayırmış olduğunuz tüm parçaları 30 ila 60 dakika arası saf alkolde bekletin. Saf alkol etil yada izopropil olabilir. Eczanelerden %99 saflıkta olan izopropil alkolu oldukça uygun fiyata temin edebilirsiniz. Bu işlemin ardından yıkayıp, bir süre de ılık suda bekletin. Buradaki asıl amaç üzerinde alkol kalmaması. Alkol uçucu olsa da bekletildiği zaman tamamen kaybolmayabilir.  Ardından her zaman olduğu gibi suyla duruladıktan sonra, kurutmaya bırakın.

Diğer Maddeler ile Temizleme: 

Bir önceki alkolle temizlemede tercih ettiğiniz yöntemi daha farklı maddeler kullanarak da yapabilirsiniz. Bunlar sirkeli su %5 ila 10 kadar sirkeli su yardımı ile yapmanızda herhangi bir sakınca yoktur. Kimi kullanıcılar bunu süt yada sabunlu suyla yapıyor fakat biz bu seçenekler arasından sizlere sirkeli suyu öneriyoruz.

 

 

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉