• PAYLAŞ

En Çok Kazandıran Yatırım Aracı Hangisidir?

  • 07/06/2017 - 14:09
  • 0 Yorum
  • 715 görüntüleme

İnsanlar geleceklerini planlamak ve daha rahat bir hayat yaşamak için sürekli olarak ileriye yönelik yatırımlar yapmaktadır. Eğer yaptıkları yatırımlar doğru şekilde gerçekleşirse çok yüksek miktarda gelir elde edebilirler. Tabi bu biraz şans ile birlikte elde ki sermayenin doğru şekilde yönlendirmesi ile olan bir olaydır. Bunu doğru yapabilmek için ekonomiyi, gündemi ve diğer faktörleri yakından takip etmek gerekiyor. Tercih edeceğiniz yatırım aracını yakın geleceğe göre değil daha uzun vadeli olarak tahmin etmek kazancın yüksek olması açısından önemlidir. Tabi daha kısa vadede gelir elde etmek istiyorsanız bakış açınızı değiştirmeniz gerekiyor. Aksi taktirde tüm geleceğiniz yanlış planlamış olursunuz. Bu yazıda sizlere son yıllarda en çok kazanç sağlayan yatırım araçları hakkında bilgi vereceğiz.

Altın Yatırımı

Yapılan incelemeler sonucunda yatırımcısına en yüksek geliri sağlayan yatırım aracı altın olarak karşımıza çıkıyor. Günümüzde bir cumhuriyet altınının 1000 TL civarında geziyor olması bunun en büyük göstergesidir. Geçen yıl bu zamanlar altına yaptığınız yatırımda fiyat yaklaşık 110 ile 120 TL arasında değişmekteydi. Yani bir gram altının fiyatından bahsediyoruz. Günümüzde ise 140 ile 150 TL arasında şekilleniyor. Yaklaşık 30 TL’lik bir kazanç söz konusudur. 100 Gram altına geçen yıl bu zamanlarda 11 bin TL vermeniz gerekiyordu. Şu an elinizde bu miktarda altın varsa yaklaşık kazancınız 30 bin TL olacaktır. Bu kadar yüksek bir kazanç sağlayacak hiçbir iş bu süreçte bulunmamaktadır.

Borsa ve Forex Yatırımları

Altından daha yüksek kazanç elde edebileceğiniz bir yer varsa o da finans piyasalarıdır. Tabi bu kazancı sağlayabilmeniz için öncelikle bu piyasalar hakkında detaylı bilgi ve deneyim sahibi olmanız gerekiyor. Eğer gerekli bilgi ve deneyime sahip değilseniz bu sizin karınızdan çok zararınızda olacak bir durumdur. O nedenle bu piyasalarda yatırım araçlarına yönelmeden önce dersinizi en iyi şekilde çalışmanız gerekiyor. Aksi taktirde sonunuz hüsran olacaktır. Bu piyasalarda yukarıda ki altın yatırımına kısa vadede yatırım yaparak daha çok kazanç sağlamanız mümkündür. Ancak risk oranı çok yüksek olduğunu hatırlatmamız gerekiyor. Tabi kısa vadede yüksek miktarda gelir elde etmenin belirli bir riskinin olmasından daha doğal bir durum yoktur.

Mevduat Hesapları

Özellikle geçen yıl yaşanan büyük olaylar ekonomimizi çok zor onlar yaşattı. Sadece ülke içerisinde değil yurt dışında yaşanan beklenmedik gelişmeler piyasanın rahatlatılması için merkez bankası tarafından faiz arttırılması ile sonuçlanan gelişmelerin yaşanmasına neden oldu. Günümüzde hala bunun serpintileri izlense de genel anlamda bir dik duruş söz konusudur. Bankalarda bulunan mevduat hesapları ile nispeten daha az risk ile düzenli gelir etme şansınız var. Tabi bu bankaya yatırdığınız miktara ve bu miktara ne kadar dokunmayacağınız göre değişiyor. 1 yıllık bir mevduat hesabından kazanç daha çok olacaktır.

Riskli ve Risksiz Yatırım araçları

Bir yatırımdan yüksek kazanç elde etmek riski de beraberinde getiri. Borsa da bulunan hisse senetleri ve devlet tahvilleri aynı piyasada işlem görüyor olsa da risk bakımından birbirinden farklıdır. Yüksek riske sahip olan hisse senetlerinde kar oranı da zarar oranı da çok yüksek olmaktadır. Ancak devlet tahvillerinde yıl sonunda kazanılacak kar miktarı bellidir. O nedenle tercih tamamen yatırımcıya kalmıştır. Yanlış yönlendirilen bir yatırım sonucunda elde avuçta ne varsa kaybolması ile karşılaşılabilir. O nedenle yatırım yaparken her detaya bakılması ve sonuçta makul miktarda bir kazanç belirlenerek yatırım yapılmalıdır. Bu sayede kazanç nispeten garanti altına alınmış olur.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉