• PAYLAŞ

En Çok Tercih Edilen Sosyal Medya Siteleri Nelerdir?

  • 10/06/2017 - 19:55
  • 0 Yorum
  • 998 görüntüleme

Ülkemizde ve dünyada sosyal medya kullanımı oldukça önemlidir. Ülkemizin %70’lik kısmı sosyal medyayı aktif olarak kullanıyor. Dünya üzerinde de bu kullanım oldukça fazla. Sosyal medya denilince akla Facebook,İnstagram ve Twitter geliyor.Peki diğer sosyal medya siteleri neler ve kullanım oranları neler? Bu sorunun cevabını sizler için derledik.  Ülkemiz ve dünya üzerinde oldukça fazla kullanımı olan sosyal medya siteleri şunlardır:

Facebook

Aktif olarak 1,2 milyar kullanıcısı olan Facebook sosyal medya siteleri sıralaması içinde ilk sırayı temsil ediyor. Gelirlerini reklamlar üzerinde kazanan Facebook’un kullanıcı sayısı yıldan yıla artmaktadır.

Twitter

Aktif olarak 230 milyon kullanıcısı olan Twitter bu listede 2. sırayı temsil ediyor. Günde 500 milyonun üzerinde tweet atılan Twitter, başarılı grafiğini sürdürüyor.

Google Plus

Aktif olarak 540 milyon kullanıcısı olan Google Plus, altyapı uygulama ve alanlarıyla başarılı bir grafik izliyor.

İnstagram

Fotoğraf paylaşımı alanında ilk sırayı temsil eden İnstagram’da günlük 55 milyon fotoğraf paylaşılıyor ve aktif olarak 150 milyon kullanıcısı bulunuyor.

LinkedIn

Daha çok firma ve iş dünyası tarafından tercih edilen LinkedIn aktif olarak 275 milyon kullanıcıya hizmet veriyor.

Badoo

Arkadaşlık siteleri içinde liderliği sürdüren Badoo’da aktif olarak 200 milyon kullanıcı bulunuyor.

Skype

Skype eskisi kadar aktif olarak kullanılmasa da bu alanda liderliğini sürdüyor. Öte yandan 370 milyon aktif kullanıcısı bulunuyor.

Youtube

Video paylaşım sitesi olan Youtube’da aktif olarak 800 milyon kullanıcı bulunmaktadır.

MySpace

Ülkemizde fazla kullanılmasa da 50 milyon aktif olarak kullanıcısı bulunan MySpace genellikle müzik severlerin olduğu bir platform.

Flixter

Film izlemek ve indirmek için ideal sitelerden biri olan Flixter’in aktif olarak 63 milyon kullanıcısı bulunmaktadır.

Flickr

Yahoo firmasının fotoğraf paylaşma sitesi olan Flicker’in aktif olarak 80 milyon kullanıcısı bulunuyor. Fotoğraflarınızı İnstagram’da olduğu gibi bu platformda da paylaşabilirsiniz.

Foursquare

Mobil cihazlar üzerinden ‘’Check-In’’ görevi üstlenen Foursquare’da her gün 3 milyondan fazla konum paylaşılıyor ve aktif olarak 20 milyon kullanıcısı bulunuyor.

Tumblr

Yahoo ürünü olan Tumblr kişilerin blog açarak birbiriyle etkileşmesine olanak sağlıyor. Tumblr’da aktif olarak 175 milyondan fazla blog bulunuyor. Sizde blog açarak insanlarla iletişim ve etkileşim içinde olabilirsiniz.

 

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉