• PAYLAŞ

En İyi Elektrikli Araç Modelleri Hangileridir?

  • 18/07/2017 - 21:00
  • 0 Yorum
  • 652 görüntüleme

Teknoloji beklenilenden daha da hızlı gelişmeye devam ediyor. Telefonlar, televizyonlar, telefonlar derken birçok alanda harika gelişmeler yaşanıyor. Ulaşım alanında da gelişmeler yaşanıyor ve bu gelişmelerin çoğu dünyayı daha fazla koruyabilmek adına yapılıyor. Elektrikli arabaların piyasaya sürülmesi ile birlikte insanlar bu arabalar yönelmeye başladı. Hatta bazı ülkelerde yakın tarihlerde artık eski arabaların tamamen kaldırılması bekleniyor. Ülkemizin de yakın tarihlerde elektrikli araçlara geçeceği düşünüldüğünde en iyi elektrikli arabaları tanıtma gereği duyduk. Bu yazımızda en iyi elektrikli araba modelleri hangileridir sorusunun cevabını vereceğiz.

1-) Tesla Model S 9100D

Adını bilim dünyasının en çok tanınan bilim adamlarından biri olan Tesla’ dan almış olan Tesla şirketi, sürücüsüz araba teknolojisini elektrikli araba ile bu modelde birleştirmiş. Araçlarda maksimum güvenliği sağlamak amacıyla, iç donanıma oldukça önem verilmiş. Sürücüsüz araç teknolojisi sayesinde de teknolojinin en gelişmiş halini içinde bulunduran Tesla Model S 9100D, bir dolum ile 542 km kadar yol alabilmekte. Fiyatı ise şuan alınabilecek en lüks araçlara göre oldukça makul durumda. Bu elektrikli arabaya sahip olmak isteyenlerin 135 bin dolar ücreti gözden çıkarmaları gerekiyor. Tabi bu ücretin ülkemizde ne kadar olacağı da merak konusu.

2-) Honda Fit EV

Araba sektörünün en bilindik markaları arasında yer alan Honda, bu aracın geliştirmelerine 2001 yılından beri devam etmekte. İlk duyurulduğu zamanlarda çevre dostu yapısıyla ön plana çıkarak dikkatleri üzerinde çekmişti. 2012 yılında ise elektrikli bir araba niteliği kazandı ve artık tükenebilir enerji kaynakları ile çalışan araçları geride bırakmakta. Tesla Model S9100D’ye göre daha az bir menzile sahip olsa da fiyatı da diğer araca göre oldukça düşük. Bir dolum ile 160 km kadar yol yapabilen Honda Fit EV, 20 bin dolardan başlayan fiyatlarla piyasaya sürülüyor.

3-) Nissan Leaf

2010 yılında piyasaya sürülen ve piyasaya sürüldüğü andan itibaren adını sıkça duyduğumuz bu elektrikli araç, 2016 yılının en çevreci aracı olarak da seçilmiştir. Ayrıca sadece bunla da sınırlı kalmayan Nissan Leaf, birçok ödüle de layık görülmüştür. Bir dolum ile 172 km kadar yol gidebilen bu aracın fiyatları ise 30 bin dolardan başlıyor.

4-) Ford Focus Electric

2011 yılında piyasaya sürülen bu araç, günümüze kadar sürekli geliştirilerek devam etti. Tıpkı Nissan Leaf’te olduğu gibi bu araç da çevreci tutumu ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Daha çok aile aracı niteliği taşıyan Ford Focus Electric, oldukça kolay bir kullanışa sahip. Bir dolum ile 122 km’ye kadar yol gidebilen bu aracın fiyatları ise 30 bin dolardan başlamakta.

 

[Toplam:2    Ortalama:5/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉