• PAYLAŞ

En İyi Şekilde Bronzlaşma Nasıl Yapılır?

  • 14/07/2016 - 01:23
  • 0 Yorum
  • 735 görüntüleme

İşiniz ya da aileniz nedeniyle tatile gitmekte zorlanıyorsunuz ancak gene de arada kaçamak yapmak için kendinize fırsat yaratıyorsunuz. Bu fırsatları en iyi şekilde değerlendirerek kısa sürede yeterli şekilde bronzlaşmak için yapmanız gerekenleri size anlatmaya çalışacağız. Kusursuz bir şekilde yapacağız 4 işlem ile sahilde saatlerce güneşlenmiş gibi bronz bir tene rahatça sahip olma şansına ulaşacaksınız.

doğal-bronzlasma

İlk olarak  yapmanız gereken mükemmel bir şekilde peeling nasıl yapılır onu öğrenmelisiniz. Peelingin nasıl yapıldığını ve etkisinin daha iyi olması için nelere dikkat edilmesi gerektiğini öğrenmelisiniz. Bu sayede vücudunuza uygulayacağınız otobronzan’ın daha etkili olmasını sağlayabilirsiniz. Gerekli şekilde uygulama yapamazsanız bu işlem vücudunuzda pul pul olmasına neden olacaktır.

Bunu yapmadan önce vücudunuzu parçalara ayırmanız gerekiyor. Her bölgeyi belirledikten sonra işleme aşağından yukarıya doğru yapmaya özen göstermelisiniz. İlk olarak bacaklarınızın alt kısmında başlayın daha sonra sıra le üst kısmına, kalçalarınıza, bel bölgenize uygulayın. Karın ve göğüs bölgenize uyguladıktan sonra en zor kısım olan sırtınıza uygulamaya geçin. Bu işlemi de parça parça yapın bel kısmından başlayın sonra omuz bölgenizi daha sonra tam sırt bölgesini yapın. En son olarak işlemi bitirmeden önce boyun bölgenizi, el ve ayaklarınızın üstüne otobronzan’ı sürün ve işlemi tamamlayın.

doğal-bronzlaşma

En hassas bölge olan yüz kısmına sıra geldi. İlk olarak yüzünüze uygun olan otobronzanın elinizden olduğuna emin olun yoksa temin etmelisiniz. Yüzümüzü sürekli yıkadığımız ve temizlediğimiz için vücudunuza uygulayacağınız otobronzan kadar kalıcı olmuyor. Bu nedenle 2 günde bir tekrarlamakta fayda var. Bu sayede yüzününüz yanıklığı ile vücudunuzun bronzluğu aynı tonda olacaktır.

Tam anlamıyla güneşin altında yanmış bir görüntüye sahip olmak istiyorsanız kullanacağınız otobronzanın yanı sıra size yardımcı olacak bronzlaştırma işlemine yardımcı olacak bir pudra, kit ya da jele sahip olmalısınız. Bu işlemi de gerekli şekilde uyguladıktan sonra bronzluğunuz daha kalıcı olacaktır. Emin olmanız gereken tek şey güneşin altında yanarak elde ettiğiniz bronzlaşma gibi bir etki sağlayacağıdır. Ancak gerçek bronzluğun yerini hiçbir makyaj tutamaz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉