• PAYLAŞ

Peeling Nedir? Evde Nasıl Yapılır?

  • 14/07/2016 - 01:28
  • 0 Yorum
  • 719 görüntüleme

 

peeling-nedir

Temizlik ve gerekli bakım yapılmadığı sürece yüzümüz en çok kirlenen ve zarar gören cilt bölgemiz olarak dikkat çekmektedir. Seneler ilerledikçe yüz bölgemizde kırışıklıkların sayısı artmakta, lekeler oluşmakta ve renk tonlarında koyuluklar görülebilmektedir. Bunun gibi sorunları güzel bir makyaj yaparak rahatça kapatabilirsiniz ancak bunun için yapılması gereken en önemli işlem onu tamamen ortadan kaldırmaktır. Bunun için peeling yapmanız gerekiyor. Bunun ne olduğuna gelirsek ilk olarak 3 farklı peeling çeşidi olduğunu bilmeniz gerekiyor. Yüzelsel peeling, derin peeling ve orta derinlik adı verilen peelingtir. Yüzünüzün durumuna göre bunlardan istediğiniz rahatça yüzünüze uygulayabilirsiniz.

İsimlerinden anlaşılacağı üzere fazla bir sorun olmayan yüzünüze yüzeysel olanı uygulayabilirsiniz. Yüzünüzde sorunlar belirginse ve çok rahatsızlık veriyorsa derin peeling yapmanız en iyisi olacaktır. Biz bu yazımızda size bilgi amaçlı bilgilendirme çalışması yapacağız daha kesin bir çözüm için doktorunuzdan yardım almanız daha iyi olacaktır. Temelde yüz maskesine benzediğini söyleyebiliriz. Yapacağınız peeling karışımını yüzünüze maske şeklinde uygulamanız gerekiyor. Dairesel hareketler yaparak ve fazla bastırmadan yavaş bir şekilde uygulamasını yapmanız gerekiyor. Şimdi ise evinizde rahatça yapabileceğiniz ve yüzde yüz doğal olan peeling karışımının nasıl yapıldığına geçelim.

İlk olarak malzemelerimizi sayalım. Miktarları karışımı hazırlarken gerektiğinden fazla olmayacak şekilde kullanmamamalısınız. 2 çay kaşığı olacak şekilde ince öğütülmüş kahve, un inceliğinde olmasına dikkat edin. Bal olacak miktarı 2 çay kaşığını geçmeyecek ve son olarak yarım çay kaşığı kadar saf zeytinyağı bize lazım olan malzemelerdir.

Bunların gerekli şekilde karıştırılması gerekiyor. Yukarıda saydığımız malzemeleri temiz bir cam kase içerisinde karıştırmanız gerekiyor. Gerekli kıvama geldiğinde cildinize uygulamaya geçebilirsiniz. Gerekli kıvamı için size tüm maddelerin gerektiği şekilde karıştığından emin olmanız gerektiği söyleyebiliriz. Daha sonra yaklaşık olarak 5 dakika civarında cildinize uygulamalısınız. Çok sert değil fazla bastırmadan yavaş bir şekilde yüzünüze uygulamalısınız. 5 dakika beklettikten sonra ovalayarak yüzünüzden temizleyin ve yüzünüzü ılık su ile yıkayın. Bu işlemleri haftada bir kez yapmanız yeterli olacaktır. Daha canlı ve temiz bir yüze sahip olabileceksiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉