• PAYLAŞ

Yüz Güzelliği için ne yapılır?

  • 14/07/2016 - 01:32
  • 0 Yorum
  • 817 görüntüleme

Yüz güzelliği gerekli bakım yapılmazsa çıkan bir sivilce yüzünden ya da siyah noktalar yüzünden kısa sürede bozulabilir. Yüz güzelliğine önem gösteren bayanlar bunun için çok fazla ayırmaları gerekiyor. Ancak buna değdiğine hepimiz şahit oluyoruz. Yanımız da ya da etrafımızda temiz ve güzel yüzlü bakımlı bir bayan görmek hem cinslerini de mutlu ediyor karşı cinsi de mutlu ediyor. Bu yazımızda yüz güzelliğimizi devam ettirmek için yapmamız gereken şeyleri sizlere anlatmaya çalışacağız. Yüz güzelliği için düzenli olarak beslenme, cilt bakımı yapılması ve temiz tutmak çok önemlidir. Bu alanda çok sayıda kür bulunuyor ayrıca peeling uygulamaları da yapma şansına sahipsiniz.

yüz-güzelliği

Maddeler halinde sizlere gün içerisinde rahatça uygulayabileceğiniz uygulamaları yazmaya çalışacağız. Bu sayede temiz ve güzel bir yüze sahip olabilirsiniz. Taze ve ferah bir cildin sırrı kan akışının hızlı olmasıdır. Bunun için yapılması gereken sabah yataktan kalkmadan 2-3 dakika boyunca her yerinizi gerdirin. Bu kan dolaşımının hızlanmasına yardımcı olacaktır. Bundan sonra yataktan kalktıktan sonra mutlaka temiz hava almaya çalışın. Mevsim fark etmeden camı açın ve odanıza temiz havanın girmesini sağlayın. Bu esnada nefes alıp verme egzersizleri yapmaya devam edin. Temiz oksijen sadece yüzününüz için değil bedeniniz için de çok önemli bir yardımcıdır.

Yüz güzelliğinize limon çok faydalarıdır. Bunu yüzünüze sürmeyeceksiniz yapmanız gereken taze sıkılmış limonu ılık suyun içine koyun ve bunu için. Bir bardak içmeniz yeterli olacaktır. İç organlarınızın hızlanmasına yardımcı olacaktır ve günlük detoksunuzu günlük olarak yapmanıza yardımcı olacaktır. Daha sonra temizleme toniğiniz ile cildinizi güzel bir şekilde temizleyin. Gün içerisinde uygulayacağınız makyajdan sonra mutlaka nemlendirici kullanmayı ihmal etmeyin. Çünkü makyaj hava kanallarının tıkanmasına neden olacaktır. Gerekli oksijeni soluyamayan cildimiz bir süre sonra zarar görmeye başlayacaktır. Yağlı cilde sahip olan bayanlar nemlendiriciyi dikkatli kullanmaya özen göstermelidir. En son olarak cilt serumu uygulamasını yapmanız gerekiyor. Bunu başka bir yazımızda size detaylı bir şekilde anlatmaya çalışacağız. Bu işlemleri uygulayarak temiz bir yüze sahip olabilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉