• PAYLAŞ

En Kolay Kredi Hangi Bankadan Alınır?

  • 22/10/2016 - 16:15
  • 0 Yorum
  • 1050 görüntüleme

En Kolay Kredi Hangi Bankadan Alınır?

İhtiyaçlarınızı karşılamak, borçlarınızı ödemek, ev ya da araba almak için kredi çekmeye karar verdiniz. Aklınıza gelecek ilk soru en kolay kredi veren banka hangisi olacaktır. Bu sorusu sizler için bu yazımızda cevaplamaya çalışacağız. Aslında bu sorusunun cevabı birçok farklı açıdan cevaplamak gerekiyor. Bankaların temel amaçları para kazanmak olduğu için hepsi kolay bir şekilde kredi vererek insanların istediklerini karşılamak isterler. Ancak geri ödenip ödenmeme durumuna göre bankalar kredilerine sınırlama koyuyorlar. Örneğin ödeme limiti aylık 1000 TL olan birisine 100 bin TL vererek bu miktarı 12 ayda ödemesini beklemek saçmalıktır.

Bu gibi nedenlerden dolayı bankalar kendi şartlarına uygun olmayan müşterilerine kredi verirken birçok kural koyuyor. Kefil ya da teminat istiyor. Bu şartları sağlayan insanların sicillerinin de temiz olması şartı koyuyor. Bu şartların hepsini tamamladığınızda size kredi vermeyi kabul edecektir.

 

Kolaylık Sağlayan Firmalar

Bankacılık sektörü yaşadığı krizlerden ders alarak daha dikkatli hareket etmeye karar vermesinin ardından sunduğu hizmetlerden önemli kurallar getirdi. Bunlardan en son olanı sizin finansal durumunuzu yansıtan kredi notu sistemidir. Sicilim bozuk hangi banka kredi verir sorusunu soranlar arasındaysanız sizin için çok cevabımız yok. Bankalar sicili bozuk olan müşterilerin ortak bir havuzda toplanmasına karar vermesinin ardından hangi bankaya giderseniz gidin aynı sonucu alacaksınız. Çünkü BDDK sisteminde bulunan bu bilgilere bankalar kolayca ulaşabiliyorlar. Bu durumda olsanız dahi kredi almak istiyorsanız gene de şansınız olduğunu söylemek istiyoruz. Sektöre yeni giren ve tutunmak isteyen bankalar çok küçük limitlerle sınırlı olan kredileri müşterilerin hizmetine sunuyor. Bu hizmeti size sunarken gene de gelişi güzel davranılmıyor. Belirli şartları sağlamanız gerekiyor.

en-kolay-kredi-veren-bankalar

Kredi Çekmek Zor mudur?

Kredi çekmek tahmin ettiğinizden daha kolaydır. Ancak bankaların şartlarını sağlamış olmanız gerekiyor. Kredi notunun da çok iyi olması gerekiyor. Eğer gerekli kredi notuna sahipseniz siz istemeseniz dahi bankalar size kredi vermek için mutlaka kapınızı çalacaktır. Zor gibi görünmesinin nedeni insanların kredi kartı ödemelerinde ve daha önce aldıkları kredi ödemelerinde verdikleri sözleri tutmamasından kaynaklanıyor. Zaten sicili temiz olan kişilerin kredi almak zor mudur sorusunu sormayacağını hepimiz biliyoruz.

Kredilerin kolay verildiğine örnek olan sms yolu ile bu hizmetin sunulmasını gösterebilirsiniz. Bankanın sunduğu krediye uygun olup olmadığınızı öğrenmek için cep telefonunuz yardımı ile belirtilen numaraya kimlik numaranız ile mesaj atmanız yeterli oluyor. Anında krediniz onaylanıyor ve gerekli banka şubesine gitmeniz sizlerden isteniyor. Krediyi zorlaştıran bir başka durum da kredi miktarının artmasını gösterebiliriz. 1000 TL kredi alırken yapılan işlemler ve sorgulama ile 100 bin TL alırken yapılan işlemlerin ve sorgulamaların süresi aynı değildir. İkisinin de belirli sınırlamaları tamamlaması gerekiyor ancak birisinde inceleme daha kısa sürede tamamlanacaktır.

Kolay Kredi Veren Bankalar

Bu bilgilerle aslında kredinin çekilmesini zorlaştıran ya da kolaylaştıran insanların bizler olduğunu sizlere anlatmaya çalıştık. Bunların haricinde gene de bazı bankalar kredi notu düzgün olan kişilere dahi zorluklar çıkarabiliyor. Gerekli şartları sağlamanız koşulu ile kolayca kredi alabilme şansınız olduğu bankaları sayalım. Akbank, iş bankası, yapı kredi, Odea bank, Halkbank, Finansbank ve İş Bankasını en kolay kredi sağlayan bankalar arasında sayabiliriz. En kolay kredi veren bankaların listesi bu şekildedir. Bu bankalar kredi imkânlarını daha kolay sağladıkları gibi uzun vadeli, küçük faiz oranları ile sağladıkları kredilerle de dikkat çekiyorlar. Tercih etmek size kalıyor.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉