• PAYLAŞ

Epilasyon Nasıl Yapılır?

  • 22/08/2016 - 14:45
  • 0 Yorum
  • 828 görüntüleme

Epilasyonun ne olduğu bilmeyen yoktur. Ancak biz gene de kısa bir açıklama yaparak konuya giriş yapalım. Vücudumuzda bulunan istenmeyen tüylerden kurtulma işlemine epilasyon denilmektedir. Bu işlemi yapmak için farklı yöntemler kullanılmaktadır. Bu yöntemler tamamen kişinin kendisi tarafından tercih edilmektedir. Hepsi aynı işe yarasada uygulama farklılıkları ve etkileri durumun farklılığını göstermektedir.

Ağda

En çok kullanılan ve en bilinen epilasyon yöntemi olarak ağdayı söyleyebiliriz. Günümüzde hızla gelişen teknoloji ile birlikte bu yöntem giderek kullanımı azalan yöntem olarak dikkat çekmektedir. Ancak gene de kullanan insan sayısını yabana atmamız gerekiyor. Ağda’nın en önemli kullanım nedenleri doğal malzemelerden üretilerek hazırlanması ve tüylerin daha geç çıkmasına neden olmasıdır. Bu yönteminde farklı şekilleri bulunmaktadır. Ilık ağda, ağda bantları ve sir ağda farklı yöntemlerden bazılarıdır.

Tüy Dökücü Kremler

Bu yöntem özellikle bilimsel gelişmelerin yardımı ile son dönemde ortaya çıkan ve çok tercih edilen bir yöntem olarak dikkat çekmektedir. Uygulamasının çok kolay olması ve hiçbir açısının olmaması insanların tercih nedenlerinden bazılarıdır. Ayrıca bu yöntemi çok kısa sürede uygulayabilirsiniz ve epilasyona uzun vakitler ayırmak zorunda kalmazsınız. Tüy dökücü kremi istediğiniz bölgeye uyguladıktan sonra 5 ile 10 dakika arasında beklemeniz gerekiyor. Daha sonra ılık su ile o bölgenin yıkanması gerekiyor. Sağladığına etkiye sizlerde inanamayacaksınız.

epilasyon nasıl yapılır 2

Epilasyon cihazı

Hem kolay hem de istediğiniz her alanda kullanarak istediğiniz tüylerden kurtulmanıza yardımcı olacak olan cihazlar günümüzde en çok tercih edilen epilasyon cihazları arasındadır. Tek bir cımbız ile tüyleri almak yerine çok sayıda cımbızı çalıştıran ve tüyleri kökünden çıkarmaya yarayan bir sistem üzerinden çalışmaktadır. En büyük zararı insan cildine zarar verme olasılığının olmasıdır.

Lazer Epilasyon

Özellikle son yıllarda tercih edilen epilasyon yöntemlerin arasında yerini giderek arttırmaktadır. Bilimin ve teknolojinin bize sağladığı nimetlerden birisidir. Bu yöntem vücudunuzda bulunan istenmeyen tüylerden tamamen kurtulmak için kullanılmaktadır. Bu yöntem işlemin hangi bölgeye yapılacağı ve kime yapılacağı kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Bu yöntem istenmeyen tüyleri vücudumuzdan tamamen çıkarmaktadır. Tekrar onlar ile yüzleşmemizin önüne geçmektedir.

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉