• PAYLAŞ

Facebook Marketplace Nedir ve Nasıl Kullanılır ?

  • 01/11/2016 - 23:12
  • 0 Yorum
  • 2068 görüntüleme

Facebook Marketplace Nedir ve Nasıl Kullanılır ?

Sosyal medya devi Facebook her zaman olduğu gibi kullanıcılarına yenilikler farklı alanlar ve kazanç sağlama yolları açmaya devam ediyor. Uzun zamandır test aşamasında bulunan ve ikinci el eşya alıp satılabilmesini sağlayacak olan uygulama özelliği belirli ülkelere açıldı ve hızla diğer ülkelere de açılmaya devam ediyor. Facebook ‘un oldukça akılcı olarak tasarlanmış bu yeniliği ülkemizde büyük ilgi görecek ve kullanılacak. İkinci el eşya alım satım konusunda internet ortamı üzerinden hizmet veren bir çok firmaya rakip olan Facebook sahip olduğu kullanıcı sayısı göz önünde alındığı zaman yakın zaman da bu alanda da rakipsiz olabileceğini rahatlıkla dillendirebiliriz.

Aslına baktığınız da Facebook uygulamasında sosyal platform üzerinden benzer bir özellik bulunuyordu fakat bu sadece yakın çevreniz ile sınırlandırılmıştı. Şimdi kullanıma sunulan özellik ile beraber Facebook tüm ikinci el satış servislerine, uygulamalarına büyük bir rakip oluyor.
facebook-marketplace-nedir-ve-nasil-kullanilir-2

 

Facebook Marketplace Özelliği Nasıl Kullanılır ?

Facebook ‘un yakın zaman da  duyurduğu yeni hizmetiyle, eşya alım-satım konusunda kullanıcılarına büyük destek sağlayacak. Şu an için sadece mobil platform için duyurulan yeni uygulamaya Facebook uygulaması üzerinden kolayca erişebileceksiniz. Facebook Marketplace daha açılması ile beraber size ilk öncelik olarak yakınınızda bulunan ilanları, kullanıcıların satışa çıkarttığı ürünleri listesini gösterecek.

Bir ürüne beğendiğiniz de ise yapmanız gereken, satıcı ile Messenger üzerinden iletişime geçmek olacak aynı zamanda satıcının profiline bakabilirsiniz. Eğer almaya karar verdiğiniz ürün için pazarlık yapmaya gerek duyuyorsanız gene Messenger üzerinden iletişime kolaylıkla geçebileceksiniz.

facebook-marketplace-nedir-ve-nasil-kullanilir-1

Ürünü gördünüz ve beğendiniz ve aynı zaman da satıcı ile anlaştınız. Ödeme işlemi maalesef ki i şimdilik Facebook üzerinden yapamıyorsunuz ama yakın bir zaman da  bu özelliğin de Facebook Marketplace‘e ekleneceğinin altını çizelim.

Facebook Marketplace uygulaması üzerinden ürün satışı yapmanız da aynı şekilde oldukça kolay. Uygulama içerisinden yapmanız gereken işlemler sırayla aşağıda sizler için listeledik.

  1. Satmaya karar verdiğiniz ürünün bir fotoğrafını çekin.
  2. Ürünün ismini, ürünün açıklamasını ve satmaya uygun gördüğünüz fiyatı yazın.
  3. Uygulama üzerinden bulunduğunuz konumu onaylayın.
  4. Uygulama üzerinden bir kategori belirleyin.
  5. Facebook Marketplace yayınlayın.

Facebook Marketplace şu an için Amerika, Avustralya, İngiltere, ve Yeni Zelanda için Android ve iOS mobil uygulamalar için kullanıma açılmış durumda. Facebook Marketplace uygulaması, kısa bir süre içinde tüm ülkelerde kullanıma açılacak ve bunlara ek olarak web servisi gelecek. Facebook Marketplace’in ülkemizde kullanımda olan ve oldukça ilgi gören Letgo gibi ilan servislerine büyük rakip olması bekleniyor.

 

 

 

 

 

 

 

[Toplam:9    Ortalama:1.9/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉