• PAYLAŞ

Facebook’ta Herkese Açık Paylaşım Nasıl Yapılır?

  • 11/08/2016 - 05:00
  • 0 Yorum
  • 1087 görüntüleme

Milyonlarca kullanıcısı olan Facebook uygulaması kullanım alanı olarak birçok farklı kitleye hizmet veriyor. Her geçen gün yenilik eklene uygulamada son zamanların kullanıcıların tercihleri arasında göze çarpan yapılan paylaşımların herkese açık olarak yayınlanması. Elbette bir türde yapılan paylaşımların hiçbir filtrelemeye takılmadan herkes tarafından görüldüğünü biliyorsunuz. Bu ayarı yapmadan önce mutlaka yapacağınız paylaşımların özel olmamasına dikkat etmeniz gerektiğidir.

Genel olarak çekiliş, kampanya veya ödül dağıtımlarında kullanılan ve kişi, kuruluşlar yaptıkları paylaşımları, sizler tarafından yapılmış olan gönderiyi beğenmenizi ve bunun ardında herkese açık ayarları kullanılarak paylaşmanızı isterler. Bunun nedeni aslında oldukça basit. Düzenlenmiş olan etkinliğin mümkün olduğunca çok kişiye erişmesi. Peki, bu kadar altı çizilerek önemli hale getirilen, herkese açık paylaşımın zorunlu olarak gösterilme sebebi nedir? Asıl neden, herkese açık olarak yapılan paylaşımları sadece kendi listenize özel veya hedeflenmiş grup arkadaşlarınıza göndermiyorsunuz. Yani paylaşmış olduğunuz içeriği görecek kişi kitlesini ve sayısını katlanamıyorsunuz. Herkese açık paylaşım yapmak aslında son derece kolay ve hızlı yapmanız gereken;

facebook-herekese-açık-paylaşım-nasil-yapilir-1

Her zaman yaptığınız paylaşımlarla aynı işlemi yaparken yukarıdaki görselde ki gibi üzerinde ki sekmeye tıklayarak Herkese Açık seçeneğini işaretliyorsunuz. Bu her yaptığımız gönderide ve her seferinde uygulamanız gereken yöntem.

facebook-herekese-açık-paylaşım-nasil-yapilir-2

İkinci bir yol ise Facebook uygulamasında ayarlar sekmesine tıklamak ve ardından açılan bölümden gizlilik ayarları sekmesine tıklayarak buradan gönderilerinizi daim olarak kimlerin görebileceğini belirleyebilirsiniz.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉