• PAYLAŞ

Finans ve Borsa Eğitimi Nasıl Alınır?

  • 30/12/2016 - 08:54
  • 0 Yorum
  • 758 görüntüleme

Finans ve Borsa Eğitimi Nasıl Alınır?

Para kazanmak ve zengin olmak istiyorsanız para piyasalarına giriş yapmanız gerekiyor. Özellikle günümüzde çok değerli bir ürünün sahibi değilseniz ve beceriniz çok yukarıda değilse bu alana girmek sizi zengin bir insan haline getirebilir. Tabi, bu noktada karşınıza engeller çıkacaktır. Bu engellerin ilk finans ve borsa konusunda eğitiminizin yetersiz olmasıdır. Son matematiksel işlemlerinizi okul yıllarında yapan birisiyseniz bu konuda önünüzde uzun bir yol var demektir. Bu uzun bir yola girmeden önce yapmanız gereken finans ve borsa konusunda size yeterli eğitimin nasıl alabileceğiniz hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Bu sayede sıfır olan bilgi seviyenizi gerekli düzeye çıkarmanıza yardım edeceğini düşünüyoruz.

Finans piyasaları denildiğinizde aklınıza sadece borsa geliyorsa yanılıyorsunuz demektir. Çünkü para işin içine girdiğinde piyasa sayısı günümüzde çok fazladır. Borsa’nın içinde bile çok sayıda piyasa bulunuyor. Bu piyasaların hepsine öncelikle hakim olmanız gerekiyor. Borsalarda işlem gören hisse senetleri, emtialar ve diğer yatırım araçları hakkında yeterli bilgiye ulaşmalısınız. Ardından diğer piyasalara göz atmalısınız. Günümüzde giderek popüler olan Forex piyasasını borsanın hemen ardından öğrenmeniz iyi olacaktır. Temel olarak aynı olsa da işlem miktarı ve risk oranı gibi detaylarla farklılık göstermektedir. Finans piyasaları hakkında yeterli bilgi düzeyine ulaştığınız da artık yatırımınızı yapmak istediğiniz piyasası belirlemeniz daha kolay olacaktır. Şimdi bu piyasalar hakkında alabileceğiniz eğitimler hakkında bilgi verelim.

Finans ve Borsa Sertifika Programları

Milli eğitim bakanlığı tarafından onay verilen eğitim kuruluşlarından bu konular hakkında sertifikalı eğitim alabilirsiniz. Bu eğitimler sayesinde hem piyasaları öğrenebilir  hem de bir işe girmek istediğinizde size sağladığı faydayı görebilirsiniz. Ayrıca üniversitelerde bu alanda eğitim vermektedir. Tabi onların önceliği genelde ön lisans ve lisans programlarında okuyan öğrenciler olacaktır. Tabi, derslerden ayrı olarak verilen bu eğitimler için okula belirli bir ücret ödemek zorundasınız. Diğer kuruluşlarda öğrenci olmanız ya da olmamanız fark etmiyor. Başvuran insanların durumuna göre hafta için gündüz saatlerin ya da gece saatlerinde ve hafta sonu sertifika eğitimleri veriliyor. Verilecek eğitimin hangi konuda olacağına göre eğitimin süresinde farklılıklar görülebilir.

Ayrıca Borsa İstanbul ve SPK’da bir iki günlük uzmanlık için eğitimler veriyor. Bu programların süresi genelde bir iki gün ile kısıtlı oluyor. Ve bu kurslarda alacağınız eğitimi genelde finans konusunda duayen olarak kabul edilen insanlardan alacak olmanız da sizin için bir avantaj olacaktır. Finans piyasalarında bulunan aracı kurumlar ve bankalarda bu konularda eğitim sertifika programları düzenleyebiliyor. Bunlar direkt olarak piyasasın içinde olan kuruluşlar oldukları için sağladıkları eğitim için genelde bir ücret talep etmiyorlar. Amaçları bu piyasalara daha çok insanın girerek piyasasın büyümesidir. Bu sayede gelirleri de doğru orantılı olarak artacaktır.

İnternet Üzerinden Finans ve Borsa E-eğitim programları

Teknoloji bizim için çok sayıda kolaylık sağlıyor. Bu kolaylıklardan birisi de e-eğitim sistemidir. Bu sayede herhangi bir saate ve güne bağlı kalmadan evinizden, iş yerinizden ya da tatilde istediğiniz eğitimi rahatlıkla alabiliyorsunuz. Bu durum genel de çalışan insanlar için çok elverişli oluyor. Gündüz yoğun bir temboda iş de çalıştıktan sonra gece alacağınız finans eğitimini anlamakta zorluk çekebilirsiniz. Ancak evinize geldikten sonra boş vakitlerinizde istediğiniz süre kadar bu eğitime bakabilmeniz sizler için bir avantaj olacaktır. Ve ayrıca bu eğitim programını sadece ülkemizde olan kuruluşlardan değil aynı zamanda dünyaca ünlü kuruluşların verdiklerinden de yararlanma imkanınız olacaktır.

 

[Toplam:1    Ortalama:2/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉