• PAYLAŞ

Fönün Kalıcı Olmasını Nasıl Sağlarsınız?

  • 01/12/2016 - 16:20
  • 0 Yorum
  • 782 görüntüleme

Fönün Kalıcı Olmasını Nasıl Sağlarsınız?

Saçlar kadınlar için çok önemlidir. Güzel ve bakımlı görünmenin ilk anahtarı saçların güzel görünmesinden geçer. Güzel bir elbise giyebilir, güzel de bir makyaj yapabilmek kolaydır ancak bakımlı saçlara sahip olmak dikkat gerektiren bir iştir. Saçların güzel görünmesinin anahtarı iyi yapılmış bir fönden geçiyor. Kadınlar saçlarına yaptıkları fönün birkaç gün fazla dayanmasını için kuaförlere yüksek ücretler veriyorlar. Bu yazımızda sizlere kalıcı fön için yapılmadı gerekenlerden bahsedeceğiz.

fon-nasil-kalici-olur-1

Diplere Önem Verin

Çekilen fönün kısa sürede bozulmasının en büyük nedeni saç diplerinden başlanmayan kurutma işlemidir. Onun için kurutma işlemine diplerden başlamalısınız. Uzun bir saça sahipseniz, saçınızı öne atarak saçınızın diplerine kurutma makinesi ile iyice kurutmaya çalışın. Birkaç dakika yetecektir. Soğuk hava ile bu işlemi yapmayı unutmayın. İlk önce ısı verecek ardından soğuk ile tamamlayacağınız bir kurutma işlemi uygulayın. En son olarak elleriniz ile saçınıza şekil verin.

Saça Hacim vermek

Kadınlar saçlarının dalgalı bir görünüme sahip olmalarını isterler. Onun için dalgalı fönü tercih etseler de kısa sürede düzleştiğinden dert yanarlar. Bunun için çok pratik bir yöntem vardır. Saçınızı tutamlara ayırın ve kurutma makinası ile iyice ısıtın. Soğumasına izin vermeden, uçtan saç dibine doğru sarın ve tutturun. Tüm saçınıza aynı işlemi uygulayın ve ardından çözün. Bu işlem saçınıza tekrar hacim kazandıracaktır.

Taze Görünümü Geri Kazanın

Fönün en büyük düşmanı kuru şampuan kullanmaktır. Bunu erteleyin. Bunun yerine uzmanlar krepe uygulaması yapılmasını tavsiye ediyor. Bu işlem saçların ihtiyaç duyduğu volüm ü vermek için önemlidir. Bunun için tarağınıza sprey sıkın, ve saçınızı öne atın ve tarama işlemini gerçekleştirin. Bu işle saçınızın kısa sürede canlanmasına yardımcı olacaktır.

Yağlanmayı Durdurun

Fönü birkaç günden fazla kullanmak istiyorsanız, saçınızın kısa sürede yağlanacağını göz önüne alarak hareket etmelisiniz. İşte bu nokta da kuru şampuan işinize yarayacaktır. Kuru şampuan ile saç diplerinizi yıkadıktan sonra saç uçlarınıza az miktarda deniz tuzu spreyi sıkın. Bu işlemin ardından sıkılan sprey saçınızı doğal bir görünüm kazandıracaktır.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉