• PAYLAŞ

Gebelikte Kıyafet Seçimi Nasıl Yapılır?

  • 17/10/2016 - 22:29
  • 0 Yorum
  • 824 görüntüleme

Gebelikte Kıyafet Seçimi Nasıl Yapılır?

Kadınların belki de hayatlarının en güzel ve özel dönemleri gebelik dönemleridir. Çok fazla ilgiye muhtaç olmalarının yanı sıra bir can taşımanın verdiği sorumlulukla çok dikkatli hareket etmeleri gerekiyor. Ancak bu önemli dönemde bile kadınlar güzel görünmek isterler. Özellikle hormonlarının fazlaca hızlı çalışmasının etkisi ile bazen psikolojik sıkıntılar yaşayabilirler. Bu sıkıntılardan kurtulmak için yapmaları gereken ilk şey kendilerine dikkatli elbise tercihleri yapmak olacaktır.

Gebelikte günümüz modasında artık çok önemli bir yer edindiğini söyleyebiliriz. Onlara özel çok sayıda kıyafet hazırlanıyor. Hem fiziksel hem de duygusal olarak değişim geçiren kadınların bu elbiselerden tercih ederek rahat davranmaya devam etmeleri sağlanıyor. Gebelik en dikkat çekici bölümü olan 5 ile 9. Aylar arasında giyilecek olan elbiseler diğerlerinden biraz daha farklı tercihler yapılmasının nedeni olarak dikkat çekiyor. Bu yayında sizlere hamilelik döneminde tercih edilecek olan elbiseleri nasıl seçeceğinizi detaylı bir şekilde anlatacağız.

gebelik-kiyafet-tercihi

Hamilelik Kıyafeti Alırken Dikkat Edilecek Detaylar

Hamileliğinizi öğrendikten sonra hızlıca alışverişe çıkarak kendinize kıyafet almaya başlamayın. Hamilelik en belirgin olduğu dönemi beklemeniz faydalı olacaktır.

Elbise alırken gebe olduğunuzu unutmamalısınız. Özellikle bluz, tulum ve pantolon alırken karın bölgenizi sıktıracak ve bebeğe zarar verecek elbiselerden özellikle uzak durmalısınız. Geniş elbiselerden tercih etmelisiniz.

Hamilelik demek stres demektir. Stres ise aşırı terlemeye neden olabilir. O nedenle seçeceğiniz kıyafetlerde aşırı terlemeyi önleyecek ya da terleme olsa da sizi rahat tutacak elbiseleri tercih etmelisiniz.

Hamilelik döneminde annenin sadece karın bölgesi değil aynı zamanda göğüs bölgesi de büyüyecektir. O nedenle tercih edilecek sütyenler geniş askılı ve geniş balenli olarak tercih edilmelidir.

Sağlığınızın giyimden daha önemli olduğunu unutmamalısınız. O nedenle sadece dış giyime değil iç giyime de dikkat etmelisiniz. Tercih edeceğiniz ürünlerin pamuklu olmasını özellikte talep etmelisiniz.

Hamilelikte korse takmak çok yanlış bir karar olacaktır. Doktorunuz tavsiye etmeden kesinlikle korse takmayın. Ayrıca ayakkabı tercihlerinizi doğru şekilde yapmalısınız. Topuklu ayakkabılardan uzak durmalısınız. Topuklu ayakkabılar sizi rahatsız edecek ve düşme riski yaşamanıza neden olacaktır.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉