• PAYLAŞ

Gece Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

  • 26/08/2016 - 19:40
  • 0 Yorum
  • 987 görüntüleme

Cildimiz bizim için çok değerlidir. Onu temiz tutmak, gerekli bakımlarını yapmak yaşlanmamızı geciktireceği gibi aynı zamanda güzel görünmemiz konusunda bize yardımcı olmaktadır. Eğer insanlar gece yatmadan önce gerekli rutin bakımlarını yapmazlarsa ciltlerine zarar verme konusunda kendi elleri ile kötü sonuçların yaşanmasına neden olabilirler. Bu konuda en çok da kadınları ilgilendirmektedir. Çünkü kadınlar güzel görünmek adına yüzlerine sürekli makyaj yaptıkları için gece olduğunda bu makyajı yüzlerinden temizlemeleri gerekmektedir. Eğer gerekli temizliği yapmazlar da bu ileride kötü sonuçların yaşanmasına neden olabilir.

Gece bakımı sayesinde gündüz yüzünüzün temiz ve güzel gözükmesini istiyorsanız gerekli bakımı yapmanız gerekiyor. Cildin parlak görünmesini isteyen tüm bayanlar gece olduğunda yüzlerine sürdüklerini temizlemek ve rutin cilt bakımlarını yapmak zorundadırlar. Yapılan bilimsel araştırmalar yüzde bulunan cilt fonksiyonlarının özellikle saat 18’den itibaren daha çok çalıştığını göstermektedir. Bu süreç saat 23’de zirveye ulaşmaktadır. Cildimiz bu saatten kendisini yenilemek için faaliyetlerini hızlandırmaktadır. Kan dolaşımının artması ile başlayan bu durum saat sabah 4’e kadar devem etmektedir. Eğer cildinizin sağlıklı bir şekilde kendisini yenilemesini istiyorsanız gerekli temizliğini mutlaka yapmalısınız.

gece-cilt-bakimi-nasil-yapilir

Gece cildi temizlemek için yapılması gerekenler

Cilt bakımında en çok dikkat edilmesi gereken nokta cildin gerektiği şeklinde temizlenmesidir. Bunu yapmak için en etkili yöntem iyi bir cilt temizleyici yardımı ile cildimizi baştan aşağıya gerektiği şekilde temizlememiz gerekiyor. Bu temizleme ürünlerini seçerken cildinizin durumuna göre tercih etmeniz önemlidir.

Özellik cildi yağlı ve karma bir yapıya sahip olanlar yüzlerinde bulunan ölü hücreleri temizlemeleri gerekiyor. Bunun için ciltlerine uygulayacakları yöntem peeling’den başkası değildir. Bu uygulama ciltde bulunan toksik maddeleri temizleyecektir.

Tonik kullanarak cildinizi temizleyebilirsiniz. Bu cildin sıkılaşmasına yardımcı olacağı gibi makyaj kalıntılarının da temizlenmesi için önemlidir. Cildi temizledikten sonra cildinizi nemlendirmeyi ihmal etmemelisiniz. Nemlendirici yardımı ile yapılacak bu müdahale cildin ihtiyaç duyduğu vitamini almasına yardımcı olacaktır. Makyaj özellikle göz çevrelerine çok uygulanmaktadır. Bu nedenle temizlik sırasında en çok dikkat edilmesi gereken noktalar buralarıdır. Göz çevresi kremler bu temizlik için çok önemlidir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉