• PAYLAŞ

Geçmişin Modası Günümüze Nasıl Uyarlanır?

  • 21/06/2017 - 03:40
  • 0 Yorum
  • 1367 görüntüleme

Moda akımları arasında çok sayıda farklı konuyu etkileyen tarzlar bulunmaktadır. Bunlardan birisi de Vintage modasıdır. Bu moda akımının en temel özelliği geçmişte giyilen kıyafetler günümüzde ki modern kesimlere göre tekrar düzenlenerek kıyafet tercihlerinde kullanılmasıdır. Bu farklı tarz ile kendinizi bir anda yetmişler ya da seksenlerde bulabilirsiniz. Tabi bunların çok eski olanları da vardır. Bu yazımızda sizlere vintage moda akımında dikkat edilmesi gerekenler ve yapılması gereken bazı kombinler hakkında bilgi vereceğiz. Çünkü dikkat edilmeden eski moda akımını günümüz göre tekrar düzenlemek farklı bir tarz oluşturayım derken bir anda rüküş bir duruma düşmenize neden olabilir.

Salaş Tarz

Geçmiş modaları arasında bulunan giyim tarzlarından birisidir. Fit bir pantolonun üzerinde giyilen 90’lar tişörtü ile birlikte güzelce kombinlenebilir. Bu kombinde tişörtünüzü pantolonunuzun içerisine sokmak önemli bir detaydır. Bu tarz genel olarak açık giyinmeyi tercih eden ve vücut hatlarını ön plana çıkarmak isteyenler için tercih edilebilecek stillerden bir tanesidir.

Sade Elbise

Çok sade ve gösterişi olmayan elbiselerde geçmişin günümüze hediye ettikleri kıyafetlerden bir tanesidir. Bunlar çizgili, kareli desenlere sahip olabilir. Ancak bu çizgilerin çok fazla göze batmayacağından emin olabilirsiniz. Bol ya da dar olması tamamen sizin tercihinizdir. Altına spor bir ayakkabı giyebilirsiniz. Bu farklı ve sade bir görünüm elde etme konusunda size faydalı olacaktır.

Havuç Pantolonlar

Günümüzde çok tercih edilmeyen pantolona çeşitlerinden birisidir. Eğer bunu giyecekseniz üzerine mutlaka vücudunuza tam oturan basic tişörtlerden tercih etmelisiniz. Bu tişörtü aynı zamanda pantolonun içine sokmanız gerektiğini unutmayın. Ya da pantolonun başlangıç noktasına sahip olması gerektiğini de unutmamalısınız. Çünkü tişörtü içine sokmak havuç pantolonla güzel bir uyuma sahip olmamaktadır.

Askılının İçine Giyilen Bluz

Bu tarzı günümüzde neredeyse hiçbir kadına giydirmeyi başaramazsınız. Ancak bu 90’ların en sık tercih edilen moda akımlarından birisidir. Nadirde olsa bazı kadınlar bu giyimi günümüzde tercih ederler. Askılı bir elbisenin altına giyilen sade bir tişört ile farklı bir kombin ortaya çıkarılmaktadır.

[Toplam:2    Ortalama:1.5/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉