• PAYLAŞ

Geçmişten Günümüze Unutulmaz Elbiseler

  • 14/07/2016 - 16:13
  • 0 Yorum
  • 717 görüntüleme

Moda ya da sanat dünyasında yaşadığı döneme damgasını vurmuş ünlü isimlerin giydiği en özel, unutulmaz elbiseleri bu yazımızda derledik.

Audrey Hepburn

Tiffany’de Kahvaltı filminde tercih ettiği siyah elbisesi, tüm zamanların en beğenilen elbiselerinden. Öyle ki bu elbise, hala her sezon, zamansız ve trend olmayı sürdürüyor. Tacı, kolyesi, gündüz dükkanın önünde taktığı gözlükleri, paltosu ile aslında bir bütün oluşturduklarını söyleyebiliriz. Maksi boy, sıfır kol siyah vücudu saran elbisesi ile geçmişten günümüze unutulmaz elbiseler listemize girmeyi hak ediyor.

Marilyn Monroe

Dişi kavramının en önemli sembollerinden biri olan Marilyn Monroe’nun giydiği beyaz elbiseyi bilmeyen yoktur. Günümüzde pop art tasarımda da sıkça kullanılan meşhur elbiseli pozu ile Marilyn Monroe de bu elbisesi ile listeye giriyor. Sanat dünyasında bir ikon haline gelen ünlü güzelin bu elbisesi de moda dünyasının ikonlarından biri.

Lady Gaga

Farklı stili ile katıldığı her ödül gecesinde adından söz ettirmeyi ve ilgi odağı olmayı başaran bir isim. 2010 yılında katıldığı bir ödül gecesinde giydiği etten elbisesi ise tüm zamanların unutulmaz elbiseleri arasına girmeyi çoktan başardı. Bu elbise listemize güzelliği ile değil tuhaflığı ile giriyor.

Keira Knightley

Güzel oyuncunun 2007 yapımı Kefaret filminde giydiği sırt dekolteli yeşil maksi elbisesi hafızalardan hala silinmedi. Zarif, sade ama bir o kadar da dikkat çekici bu elbise de geçmişten günümüze unutulmaz elbiseler listemize girmeyi hak ediyor.

Julia Roberts

Ünlü oyuncunun Pretty Woman filminde giydiği o meşhur kırmızı elbiseyi hatırlamayan var mı? Omuzları açıkta bırakan duruşu, yerleri süpüren eteği, vücudu saran formu ve elbiseyi tamamlayan beyaz eldivenler ahenk içinde filmi izleyenleri kendine hayran bırakıyordu. Bu elbise de sinema tarihinin ikonik elbiselerinden.

1963 yapımı Cleopatra filminde giydiği elbisesi ile unutulmaz arasına çoktan girdi bile. Aradan geçen 53 yıla rağmen elbise hala birçok yapıma ve tasarıma ilham veriyor.

images (18) gecmisden-gunumuze-elbiseler

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉