• PAYLAŞ

İnternetten Para Kazanmanın 7 Yolu

  • 14/07/2016 - 21:47
  • 0 Yorum
  • 672 görüntüleme

İş olanakları internetin bu denli hayatımızın içinde olması ile önemli ölçüde boyut değiştirdi. Özellikle son 10 yıllık süreçte, internetten para kazanabileceğiniz iş olanakları ciddi bir kazanç olanağına dönüştü. Asıl işine ek olarak kazanç elde etmek isteyenlerin yapabileceği ufak tefek part time iş olanakları olduğu gibi, evden ciddi anlamda para kazanabileceğiniz online iş olanakları da var. Özellikle web sitesi kurma, grafik, Facebook reklam gibi sektörlerde ciddi bir kazanç olanağı olduğunu söyleyebiliriz. İşte internetten para kazanabileceğiniz 7 farklı seçenek…

1)Web Sitesi Kurmak

internetten-para-kazanma

Tabi bunun için kod bilgisi, grafik bilgisi gibi birçok şeyi öğrenmeniz ve eğitim almanız gerekiyor. Bu eğitimleri artık internetten almak mümkün. Youtube gibi video siteleri ya da bilgisayar eğitim sitelerinde web sitesi kurmak için ihtiyacınız olan bilgilere ulaşabilir ve biraz pratiğin ardından bu işten para kazanmaya başlayabilirsiniz. Her sektörde olduğu gibi, web site kurma işinde de uzmanlaştıkça kazandığınız rakam da artacaktır. Freelance çalışarak web sitesi kurma işinden ayda 5000 TL kazanabilirsiniz.

2) İçerik Hizmeti Vermek

İlgilendiğiniz bir konuda ya da popüler kategorilerde araştırma yaparak yazı yazarak bunları web sitesi sahiplerine satabilir ve kendinize gelir elde edebilirsiniz. Bu noktada bağlantılar oldukça önemli. Web hizmetleri için oluşturulmuş R10, Webmaster gibi forum sitelerini tercih edebilirsiniz.

3) Editörlük Yapmak

internetten-para-kazanma

İçerik planlama, yorumları cevaplama, site düzeni gibi hizmetler verebileceğiniz editörlük hizmeti ile internetten para kazanabilirsiniz.

4) Sosyal Medya Yönetimi

Günümüzde en çok kazandıran sektörlerden biri sosyal medya. Öyle ki sosyal medya yönetimi gibi konularda sertifika programları bile var. Siz de bu programlara katılarak bu işi daha profesyonel bir şekilde yönetebilir, böylece kazancınızı da arttırabilirsiniz.

5) Youtube Kanalı Oluşturmak

Youtube kanalından para kazananların sayısı her geçen gün artıyor. Tabi bu göründüğü kadar kolay değil. Bunun için sizi bir adım öne çıkaracak fikirlere ve kaliteye ihtiyacınız var. Artık oldukça popüler bir kazanç haline dönüşen Youtube reklamları ile kazancınız 500 TL ile 50.000 TL arasında değişebilir. Bu sektörde ne kadar kazanacağınız tamamen yaratıcılığınıza, doğallığınıza ve ilgi çekiciliğinize bağlı.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉