• PAYLAŞ

Gelecekte Zengin Olmak İçin Uymanız Gereken 6 Alışkanlık Nedir?

  • 23/01/2017 - 03:25
  • 0 Yorum
  • 750 görüntüleme

Gelecekte Zengin Olmak İçin Uymanız gereken 6 Alışkanlık Nedir?

Hepimiz günün birinde zengin olmak isteriz. Zenginlik kişiden kişiye farklılık gösterse de amacımız rahat bir yaşam sürmektir. Bunun yanında çocuklarımıza ve torunlarımıza iyi bir gelecek inşa etmek istememizdir. Buna ulaşabilmek tamamıyla bizim elimizdedir. Sonuçta hiçbir insan doğuştan fakir ya da zengin doğmaz. Söylemek istediğimiz zengin ailede ya da fakir ailede doğmak değildir. Söylemek istediğimiz finansal olarak herkes sıfır bakiye ile dünyaya gelir. Hayatın içinde kazandığı alışkanlık ile ailesinden kalan zenginliği bile kısa sürede tüketen insanlar vardır. Ya da elinde hiçbir şey olmamasına rağmen uzun vadede çok zengin olmayı başaran kişiler vardır. Bunların hepsi kazanılan alışkanlıklar sayesinde olur. Şimdi sizlere gelecekte zengin olabilmenizi sağlayacak 7 alışkanlığı sıra ile yazmaya çalışacağız.

  1. Finansal alışkanlıklarınızı değiştirin

İnsanların finansal alışkanlıkları çocukluk yıllarında kazanılır. Rahat bir hayat içinde doğan çocuk için tasarruf kelimesi anlamsız gelir. Çünkü hiçbir zaman paraya ihtiyaç duymamıştır. Ancak zorluk içinde büyüyen çocuk paranın değerini bilir ve ileri de ona sahip olabilecek harika bir girişimci olmayı başarabilir. Sizde hangisine sahip olduğunuzu oturup düşünün. Yanlış alışkanlıklara sahipseniz bunları değiştirmenin yollarını arayın.

  1. Kredi Kartı Kullanımını değiştirin

Günümüzde insanların hayatını kolaylaştırmak için sunulan birçok ürün aslında onlara engel teşkil ediyor. Bunların başında kredi kartı kullanımı geliyor. Bunda kullanıcılarında büyük bir hatası var. Kredi kartınız ile gereksiz harcamalar yapmaktan kaçınmalısınız. Örneğin günlük olarak dışarıda kahve içme alışkanlığınızı kredi kartınız ile yapmayın. Kredi kartınız ile sadece gerekli harcamalarınızı yerine getirin. Faturalarınızı yatırın ve önemli acil harcamalarınız için kullanın.

  1. Tasarruf etmeyi öğrenin

Tasarruf denildiğinde ilk akla harcamaların kısıtlanması gelir. Ancak tasarruf sadece harcamaların kısıtlanması ile yapılmaz. Evde gereksiz elektrik harcanması, telefon faturasının gerektiğinden fazla gelmesi gibi çok sayıda durumdan tasarruf edebilirsiniz. Basit bir örnek dışarıdan yemek yeme alışkanlığıdır. Haftada 2-3 kez dışarıda yemek yiyorsanız. Her yemeğe 20 TL verdiğinizi düşünürsek. Aylık size maliyeti 240 TL, yıllık ise 2880 TL olacaktır. İnanılmaz bir tutar oluyor demi.

  1. Etrafınızda akıllı insanları yerleştirin

Zengin olmak tek başına gerçekleştirilen bir eylem değildir ve olmayacaktır. Mutlaka insanlar ile iletişim halinde olmanız gerekecektir. Bir ürünü satmak istediğiniz de ya da bir hizmet sunmak istediğiniz de insanlar ile iletişime geçmek zorundasınız. İşiniz büyüdükçe yeni çalışanlar almanız gerekecek. Bu tercihinizi yaparken mutlaka sizi ileriye taşıyacak ve sizin önünüzdeki kaldırmanızda size yardım edecek akıllı kişileri tercih etmelisiniz. Akrabanız ya da yakın bir arkadaşınız olsa dahi onlardan işiniz için uzak durmalısınız.

  1. Sağlıklı Kal

Zenginliğin en gizli anahtarı sağlıktır. Birçok insan zengin olmak ya da çok para kazanmak için sağlıklarına dikkat etmezler. Bu da onları zengin olma noktasında ki kritik adımı atarken engelleyecektir. Bu engeli önünüzden kaldırmanız kolay olmayacaktır. Örneğin iş hayatında sıklıkla yaşanan stresten uzak durmalısınız. Bunun için kendinizi geliştirmelisiniz ve mutlaka bir çıkış yolu bularak onu atlatmalısınız.

  1. Risk alın

Zengin olmak istiyorum ancak risk almak istemiyorum diyen kişi hiç gerçekçi bir görüşe sahip değildir. Mutlaka risk almak zorundasınız. Ürettiğiniz üründe, sunduğunuz hizmette ya da zengin olmak için yaptığınız yatırımda mutlaka risk almak zorundasınız. Ancak riski doğru almanız çok önemlidir. Hiç kimse milli piyangodan büyük ikramiyeyi kazanmadığı sürece bir anda zengin olamaz. Risk zenginliktir bunu unutmayın.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉